(ВИДЕО) Пред 22 години Кометал ЃП стана европски шампион – Дали ова некогаш ќе се повтори?

Денешниот датум 19 мај 2002 е испишан во македонската ракометна историја. Пред 22 години, Кометал Ѓ.П.…

Поранешниот голман на РК Вардар доживеа срцев удар!

Арпад Штербик, поранешниот голман на репрезентацијата на Југославија, Србија и Црна Гора и Шпанија, доживеа срцев…

(ВИДЕО) По олимписката, Франција по голема борба стигна и до европската ракометна титула!

Франција е нов европски шампион откако во финалето во Келн по продолжението го победи светскиот првак…

(ВИДЕО) Започна Црно-белото лудило на Партизан – Настрада тренерот Жељко Обрадовиќ!

Кошаркарите на Партизан ја освоија АБА лигата и знаеја како да се прослават. Црно-белите ја победија…

(ВИДЕО) Празник за очи – Жешката навивачка на Наполи го исполни ветувањето!

Фудбалерите на Наполи ја освоија првата шампионска титула на Италија по времето на Диего Марадона. Третата…

(ФОТО) Легендарниот боксерски шампион ни ги откри стравичните детали од кражбата – Му земаа мини богатство на улица!

Поранешниот боксерски шампион Амир Кан минатата година беше ограбен на улица во источен Лондон. Кан се…

ВИДЕО: Овој легендарен боксер беше миленик на Тито и најжестоко момче во поранешна Југославија!

Легендарниот боксер Мате Парлов доби улица во Белград, а неговиот живот е проткаен со интересни детали.…

Од оваа сума ќе ви се заврти во глава – Еве колку пари заработи Новак по освојување на Австралија Опен!

Српскиот ас Новак Џоковиќ денеска направи голем подвиг откако по 10-ти пат во својата величествена кариера…

Новак од утре повторно е број еден тенисер во светот – Од големиот ривал доби моќна порака!

Најдобриот светски тенисер Новак Џоковиќ по десетти пат во кариерата го освои гренслемот Австралија опен во…

(ВИДЕО) Шампионот ,,Предаторот,, Френсис Нгану исфрлен од УФЦ – Тој искрено кажа зошто заминува!

Првиот човек на најелитната ММА организација УФЦ, изјави дека е прекината соработката со Камерунецот Френцис Нгану…

(ВИДЕО) Мистерија од половина век – Дадoа фантомски гол во 101 минута и станаа светски шампиони!

Во својата 92-годишна историја, ниту едно Светско првенство не помина без скандали, разни афери, интриги и…

Светскиот шампион во Катар 2022 ќе заработи богатство – Еве колку пари се добиваат за поминување на групата!

ФИФА ќе плати вкупно една милијарда долари на националните асоцијации и клубови како награди за пласман…

(ВИДЕО) Џон Џонс е непрепознатлив – Навивачите ќе се чудат кога ќе го видат во тешка категорија!

УФЦ борецот Џон Џонс не се борел од 8 февруари 2020 година, кога со судиска одлука…

(ВИДЕО) Август месец ќе остане запаметен и запишан во историјата на боксот – Борбата која го смени текот на овој спорт!

Тековниот месец август ќе остане во историјата на боксот и запаметен како месец во кој се…

,,Жалам што се вакцинирав,, – Се подготвува нова бура во спортскиот свет!

Српскиот тенисер Новак Џоковиќ трпи тешки санкции бидејќи не се вакцинирал, но има спортисти кои се…

(ВИДЕО) Како Мурињо го понижуваше Златан – Сите на клупата се смееја, а тој беснееше од нервоза!

Жозе Мурињо е единствениот човек во историјата на фудбалот кој со два различни клуба ги освоил…