(ФОТО) Ќе ви се преврти желудникот од менито на Ерлинг Халанд!

Неговиот начин на живот е интригантен, а деталите од неговата исхрана се особено шокантни. 194 сантиметри…

Англиската Премиер лига го суспендираше тренерот на Ливерпул Јурген Клоп!

Премиер лигата во Англија го суспендираше тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп на еден натпревар поради недолично…

Чудесниот Ерлинг Халанд – Тој што тоа го направи се нема случено дури 92 години!

Ерлинг Халанд продолжи да ги радува фудбалските фанови ширум светот со уште едно фантастично достигнување. За…

(ФОТО) Ѕвездата на Јунајтед е заљубен до уши – Цела Англија збори за неговиот потег од 270 илјади евра!

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд е главна тема на британските медиуми поради гестот кон својата…

Во премиер лигата ќе се случуваат големи промени следната сезона – Њукасл прв ќе тестира!

Премиерлигашот Њукасл објави дека следната сезона ќе започне тестирањето на трибините за стоење на неговиот стадион,…

Даваат 120 милиони за трагичарот на СП – Јунајтед подготвува мега трансфер!

Германски Билд денеска пишува дека Ајнтрахт од Франкфурт наскоро ќе добие официјална понуда од Манчестер Јунајтед…

(ВИДЕО) Стадионот на великанот во очајна состојба – Фекалии на сите страни, навивачите во шок!

Култниот стадион на Манчестер Јунајтед, „Олд Трафорд“, со децении важи за еден од најдобрите и најубавите…

Распродажба во Челзи – Заминуваат голем број познати фудбалери!

Челзи го собори рекордот оваа сезона кога е во прашање обештетувањето за доведување играчи. Лондонскиот клуб…

(ВИДЕО) Момент кој никој не го виде на англиското дерби – Фан на Ливерпул повреди двајца играчи, Клоп збесна!

Ливерпул како никој досега го „демонтира“ Манчестер Јунајтед, а навивачите на „Енфилд“ беа сведоци на најголемото…

Наскоро Халанд го напушта Сити – Сите фудбалери сонуваат да играат за тој клуб!

Манчестер Сити во мај минатата година потврди дека ја активирал клаузулата во договорот со која Ерлинг…

(ВИДЕО) Снимка кога го обиколи светот – Дете доби дрес од својот идол, а неговата реакцијата е бесценета!

Снимката од еден млад навивач на Ливерпул го обиколи светот. Ливерпул го совлада Вулверхемптон со 2:0…

Го чека голема казна и суспензија бидејќи ја призна вината – Фудбалерот на Брентфорд доби рекорден број обвиненија!

Фудбалерот на Брентфорд, Иван Туни призна дека ги прекршил правилата на Фудбалската асоцијација на Англија во…

КРАЈ на надежите за основање на Европската Суперлига – Англичаните донесоа конечна одлука!

Британската влада објави дека формирала независно регулаторно тело за англискиот фудбал кое ќе има задача да…

(ВИДЕО) Одеше бос до 12 години, а потоа комшијата му купи копачки и стана легенда на Јунајтед!

На денешен ден 24 февруари 1940 година е роден легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед Денис Лоу.…

(ФОТО) Вакво нешто не сме виделе во фудбалот – Напаѓачот на ,,Волците,, ги помести границите, а сега цел свет му се смее!

Фудбалерот на Вулверхемптон, Адам Траоре е познат како играч кој пред секој натпревар ги мачка рацете…

Деновите на Роналдо во Јунајтед му се изброени – Тренерот повеќе не го сака во тимот!

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг им порача на сопствениците на клубот од „Олд Трафорд“…