РК Вардар објави убави вести – Од денеска има нов тренер!

Шпанецот Давид Дејвис Камара во пролетниот дел од сезоната ќе го предводи тимот на Вардар 1961.…

Нови проблеми за ЖРК Вардар, Андреа Лекиќ го оперираше левото колено!

Ракометарката на македонскиот шампион Вардар, србинката Андреа Лекиќ имаше операција на менискусот на левото колено. ,,Операцијата…

ЖРК Вардар ги започна подготовките за новата сезона

ЖРК Вардар ги започна подготовките за новата натпреварувачка сезона 2016/17. На стартот вардарки ќе тренираат во…

Тренерското дуо Гонзалез-Дејвис уште две години во РК Вардар!

Тренерскиот тандем Раул Гонзалез Гутиерез и Давид Дејвис Камара остануваат во РК Вардар во следните две…

РК Металург и следната сезона ќе биде дел од ЛШ!

Македонскиот ракометен вицешампион Металург повторно ќе биде дел од Лигата на шампиони, откако доби вајлд карта…

ЖРК Вардар е старо-нов шампион на Македонија во ракомет…4-та титула по ред!

Ракометарките на ЖРК Вардар и официјално ја потврдија одбраната на шампионската титула. Вардарки убедливо со 45:24…

По Манасков, од РК Вардар заминува и Игор Карачиќ?

Дејан Манасков го најави заминувањето од РК Вардар откако стана јасно дека беше во сенка на…

ЖРК Вардар и следната сезона со Андреа Лекиќ во составот!

Српската ракометарка Андреа Лекиќ и следната сезона ќе ја гледаме во дресот на ЖРК Вардар. Лекиќ…

Добри вести за ЖРК Вардар, останува и Андреа Кликовац!

Столбот на одбраната на македонскиот ракометен шампион ЖРК Вардар, Андреа Кликовац и наредната сезона ќе биде дел…

Стоилов и Манасков казнети дисциплински и парично!

РК Вардар констатираше дека Дејан Манасков и Стојанче Стоилов ги прекршиле правилата на однесување и клупската дисциплина.…

5 првотимки на Вардар уште една година во црно-црвениот дрес!

ЖРК Вардар потврди дека пет првотимки, Ања Алтхаус, Амандин Лејно, Андреа Пенезиќ, Барбара Лазовиќ и Јованка…

Семејството поважно од кариерата… Питлик го напушта ЖРК Вардар!

Консултантот во женската екипа на Вардар, трофејниот дански тренер Јан Питлик, по завршување на оваа сезона…

Русинот Сергеј Горбок заминува од Вардар и потпиша за Пик Сегед

Играчот на ракометниот клуб Вардар, Сергеј Горбок по крајот на сезоната ќе си замине од македонскиот…

РК Вардар ги осигура услугите на рускиот ракометар Павел Атман

Поранешниот ракометар на Металург, Павел Атман, од следната сезона ќе го носи дресот на Вардар. Рускиот…

Ристо Вујачиќ пристигна во Вардар

Тој се најде и на поширокиот список за дуелите на Црна Гора против Србија и Исланд.…