(ВИДЕО+ФОТО) Македонија не се предаде и со достоен пораз од Италија се прости од ЕП 2023!

Македонија го заврши учеството на ЕП 2023 во осминафиналето откако домаќинот Италија славеше со 3-0 (25:20,…

(ФОТО Галерија) Одбојкарите беа бодрени од над 20.000 гледачи на сите натпревари!

Одбојкарската федерација на Македонија објави дека натпреварите на ЕП 2023 во групата Ц кои се играа…

(ВИДЕО) Миочиќ на Инстаграм објави како се подготвува за борбата на кариерата: ШАХ-МАТ!

СТИПЕ МИОЧИЌ се подготвува за својата камбек борба против Џон Џонс, во која ќе биде во…

Не чека спектакл! – Шампионот во бокс Фјури против шампионот на УФЦ Џон Џонс!?

Шампионот во тешка категорија, Тајсон Фјури (34) откри дека добил понуда од УФЦ да се бори…

(ФОТО) Легендарниот боксерски шампион ни ги откри стравичните детали од кражбата – Му земаа мини богатство на улица!

Поранешниот боксерски шампион Амир Кан минатата година беше ограбен на улица во источен Лондон. Кан се…

(ФОТО) Што се случува со легендарниот квортербек Том Брејди? – Фановите загрижени!

45- годишната легенда на НФЛ, Том Брејди ги шокираше сите на настанот UFC 285 во Лас…

(ВИДЕО) Џон Џонс утре ќе се бори со Гане за УФЦ титулата во тешка категорија – Еве што кажа за Стипе Миочиќ!?

Џон Џонс (35) и Сирил Гане (32) утре на УФЦ 285 во Лас Вегас ќе се…

Ќе биде спектакл! – Преговорите станаа сериозни, Вајлдер ќе боксува со шампионот на УФЦ Нгану!?

Веќе поранешниот шампион во тешка категорија на УФЦ, Франсис Нгану наскоро би можел да ја исполни…

(ВИДЕО+ФОТО) Преубавата голферка направи страна за возрасни каде продава СЕ! – Мажите полудеа поради неа!

Најпопуларната играчка на голф во светот, Пејџ Спиранац, неодамна ја отвори својата веб-страница, чие име наликува…

ВИДЕО: Овој легендарен боксер беше миленик на Тито и најжестоко момче во поранешна Југославија!

Легендарниот боксер Мате Парлов доби улица во Белград, а неговиот живот е проткаен со интересни детали.…

(ФОТО) ХАОС во Јамајка – Атлетската легенда Усеин Болт остана без 13 милиони долари на сметката!

Легендарниот Усеин Болт се соочува со исчезнување на повеќе од 12,7 милиони долари од неговата сметка…

(ВИДЕО) Шампионот ,,Предаторот,, Френсис Нгану исфрлен од УФЦ – Тој искрено кажа зошто заминува!

Првиот човек на најелитната ММА организација УФЦ, изјави дека е прекината соработката со Камерунецот Френцис Нгану…

Ако сте љубители на спортот ова за вас ќе биде богатство – Календар на сите спортски настани во 2023!

Сигурни сме дека љубителите на спортот тука ќе можат да најдат корисни информации за своите омилени…

(ВИДЕО) Моќни удари од кои борците паѓаа како покосени – Ова се 25-те најдобри нокаути во 2022 година!

ММА е спорт кој дефинитивно привлекува големо внимание. Во октагоните ширум светот, одвреме-навреме гледаме брутален нокаут,…

(ВИДЕО) Со нокаут ја заврши кариерата – Легендарниот ММА борец со 48 години замина во пензија!

Легендарниот 48-годишен новозеландски ММА борец, Марк Хант на свој начин со нокаут во последната професионална борба…

Како малолетен имаше однос со фотографката, а години потоа и текна да го тужи славниот и легендарен боксер!

Лори Гринкер, поранешната фотографка на Мајк Тајсон, во својата нова книга открила дека славниот боксер се…