Непозениот во рингот се враќа во октагонот – За противник ќе има јапонец, но правилата не се познати!

Поранешниот непоразен светски шампион во бокс, Американецот Флојд Мејведер Јуниор, познат и по прекарот ,,Пари,, ќе…

Нова шокантна исповед на Мајк Тајсон – Многумина се веќе во паника!

Мајк Тајсон е еден од најдобрите боксери на сите времиња, но многу работи во неговата кариера…

Како настана најпознатата слика на Мухамед Али? Нешто тука не е во ред!

Во видеото подолу, ако ги погледнете лицата на публиката, ќе забележите дека во нив нема возбуда.…

(ВИДЕО) Последниот танц на ,,GIPSY KING,, – Дојде крајот на една од најголемите кариери во боксот!

Тајсон Фјури го нокаутира Дилијан Вајт пред речиси 100.000 луѓе на стадионот „Вембли“. Како што стојат…

(ВИДЕО) Сакаше тепачка со Тајсон – Извади пиштол, а еве како реагираше ,,Челичниот,, Мајк!

Легендарниот американски боксер Мајк Тајсон повторно се најде во центарот на вниманието. Американските медиуми го следат…

Мајк Тајсон е лут! – Пази што зборуваш, престани да кажуваш дека си најдобриот досега

Еден од најдобрите боксери на сите времиња е Мајк Тајсон. Неговите потези во рингот не оставија…

ВИДЕО: ,,Мечот во џунглата,, кој заработи 100 милиони долари, ја прикова цела планета пред ТВ екраните!

Можете ли да погодите што во 70-тите години од минатиот век, заслужи толку внимание? Беше 30…

Мајк Тајсон ги шокираше сите со најновата изјава – Еве што кажа за својата мајка!

Еден од најдобрите боксери на сите времиња Мајк Тајсон ги шокираше сите со својата најнова изјава!…

Најбогатиот боксер се враќа во рингот – Противникот доаѓа од Јутјуб, а егзибицијата ќе биде на 210 метри!

Еден од најбогатите боксери во светот, но и спортисти воопшто, Флојд Мејведер Јуниор (44) најави враќање…

Легендарниот Мухамед Али се плашел само од еден боксер – Само тој не може да го победи!

Кога ќе ги прашате љубителите на боксот кој прв ви паѓа на памет кога ќе се…

Како дете бил уапсен дури 38 пати, но една работа никогаш не ја призна дека ја направил дури и до ден денешен!

Мајк Тајсон (55) засекогаш ќе остане запаметен како еден од најголемите боксери во историјата, но и…

Светскиот боксерски крем на едно место – Шампионите во тешка категорија доаѓаат во регионот на СП!

Светскиот шампион во тешка категорија Тајсон Фјури доаѓа во Белград на Светското првенство во бокс, пренесува…

ВИДЕО: Најлудиот автограм на светот – Нема да верувате на што бараше потпис овој фан на боксерот Јубанк?

Легендарниот британски боксер Крис Јубанк џуниор беше изненаден кога беше спречен од група фанови на боксот…

Боксерот Мејведер проговори за своето богатство – Не сум таков како што ме гледаат луѓето!

Легендарниот боксер Флојд Мејведер иритира многумина со својот животен стил и акцентот на огромното богатство. Фотографиите…

ВИДЕО: За оние кои го пропуштија – Најдобрите моменти од боксерскиот спектакл Фјури-Вајлдер!

Британскиот боксер Тајсон Фјури ја одбрани титулата светски шампион во тешка категорија на ВБЦ верзијата, откако…

ВИДЕО: Ибрахимовиќ и Гробарот се јавија – Што му порачаа на Тајсон Фјури за вечерашната епска борба?

ТАЈСОН ФУРИ ќе се бори со Деонтеј Вајлдер рано утрово во најголемиот боксерски спектакл во годината,…