full screen background image
Последни Вести

Категорија: Фед Куп

По 17 години Мартина Хингис повторно заигра за Швајцарија во Фед купот

Швајцарската тенисерка Мартина Хингис повторно ќе ги брани боите на...

Фед Куп финале факти низ бројки

0 – Ниедна држава нема освоено финале по негатива од 0-2. Шпанија 1998 година...