ВРЦ Рели 2016: Ожие ја одбрани титулата и ја продолжи француската доминација!

Релито во Шпанија, го промовира старо-новиот шампион во ова натпреварување французинот Себастијан Ожие од тимот на…

Ожие со победа на релито во Монте Карло ја започна одбраната на титулата во Рели шампионатот

Актуелниот шампион на ВРЦ рели шампионатот, французинот Себастијан Ожие со победа на првото рели во новата…

Хирвонен се пензионира

Мико Хирвонен објави дека ќе ја завршува кариерата ва ВРЦ по 13 сезони поминати во ова…