(ВИДЕО) И уште еднаш Верстапен со нова 18-та победа во Ф1 – Славеше и низ улиците во Лас Вегас!

Холанѓанецот Макс Ферстапен стигна до нова 18-та победа во сезоната, откако победи и на трката ГН…

(ВИДЕО) И спринтот во Бразил во рацете на Верстапен

Пилотот на Ред Бул Макс Верстапен беше најбрз на спринт трката што се возеше во Сао…

Ќе успеат ли Хамилтон и Мерцедес да победат конечно оваа сезона?

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, денеска ќе стартува од пол-позицијата на трката. во Формула 1 за…

Најавени се огромни промени во Формула 1: Многу истечени договори, а борба ќе има и околу Хамилтон!

Годинешната сезона во Формула 1 не ги исполни очекувањата поради преголемата доминација на Ред Бул, односно…

Доминација на Верстапен и во Канада за чекор поблиску до 3-тата Ф1 титула!

Макс Верстапен, победи на осмата трка во сезоната што се возеше на патеката Жил Вилнев во…

(ФОТО) Овој Ф1 возач зема лопата во рака и чистеше улици во Италија!

Челниците на Формула 1 пред ја откажаа Големата награда на Емилија-Ромања, на легендарната Имола изминатиот викенд.…

Хамилтон доби понуда која не се одбива – Британецот пред заминување од Мерцедес!?

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, добил неверојатна понуда од Ферари од 50 милиони…

(ВИДЕО) Нема да се вози трката во Формула 1 во Имола – Поплавите во Италија ја откажаа, а има и загинати!

Трката во Формула 1 за Големата награда на Италија на легендарната Имола беше откажана поради поплавите…

(ВИДЕО) Формула 1 пред 29 години остана без најдобриот возач во историјата Аиртон Сена – Какво мислење имаат сегашните возачи за него

На денешен ден пред точно 29 години загина 34-годишниот бразилски Ф1 возач Аиртон Сена кој удри…

(ВИДЕО) По долги години исплива уште еден скандал во спортот и тоа во Ф1 – Намерно се судри за да победи Алонсо!

Познатиот Формула 1 возач Нелсињо Пике се најде во центарот на вниманието кога ги обвини челниците…

(ВИДЕО) Се што треба да знаете за новата 2023 сезона во Формула 1 – Трки, возачи, правила …..

Возачите на Формула 1 претстојниот викенд ќе ја започнат новата, 74-та сезона со Големата награда на…

(ФОТО) Досега невидени слики од Михаел Шумахер се објавени денеска – На нив како дете е и идниот светски шампион!

Здравствената состојба на Михаел Шумахер, ја заинтригира светската јавност, една деценија по тешката несреќа и кома.…

Корина му забрани посети, а тој повторно се огласи – Вистината за Шумахер е многу болна!

Состојбата со здравјето на Михаел Шумахер сеуште е енигма, но се чини дека никогаш нема да…

(ВИДЕО) Почнаа тестирањата во Ф1, а првата трка е на 5-ти март – Уживајте во 5-те најдобри битки во Бахраин!

Во Бахреин започнаа претсезонските тестови во пресрет на новата 2023 сезона во Формула 1, а најбрзиот…

Колку се проценува богатството на Шумахер? Направил потег кој буди сомнеж дека си ја предвидел несреќата!

Неговата сопруга Корина сите овие години се бори да му помогне на големиот шампион да закрепне.…

(ВИДЕО) Шумахер во големи проблеми – Синот на славниот шампион можеби повеќе нема да вози во Формула1!

Како што се наближува крајот на сезоната во Формула 1, се поочигледно е дека Мик Шумахер…