Ненад Димитриевиќ го избра новиот клуб – Тој нема да биде белградски Партизан!

Македонски репрезентативен плејмејкер Ненад Димитријевиќ и официјално заминува од руски Уникс Казањ и од следната сезона…

Дали на Партизан му се спрема потоп?! Капитенот Пантер прв го напушта бродот кој тоне!

Во екот на борбата за „превласт“ на Јадранот, се појави информација дека Кевин Пантер на крајот…

ШОК за Партизан и Црвена Звезда!? Разочараа во Евролигата па ги селат во Еврокупот?

Црвена звезда и Партизан имаа разочарувачка сезона во Евролигата, а се уште нема конкретни информации за…

(ВИДЕО) ,,Гробари,, на нозе – Во Партизан пристигна големото засилување!

Бразилскиот кошаркар Бруно Кабокло ќе стане најновото засилување на белградски Партизан. Потврдата не дојде од црно-белите,…

Евролигата богата за уште еден НБА Ол Стар играч – Обрадовиќ ја активира новата бомба!

Активирана е нова бомба во кошаркарската Евролигата! Познатиот НБА кошаркар Кемба Вокер е новото засилување на…

(ВИДЕО) ХИТ снимка која стана вирална на интернет – Како младиот навивач го посрамоти Таварес!

Кошаркарот на Реал Мадрид, Валтер Таварес имаше интересна комуникација со навивачите на Партизан, за време и…

Дали е можно?! – Најгледаните осум меча во историјата на Евролигата се на КК Партизан!

Партизан  во дуелот од 30-тото коло од кошаркарската Евролига убедливо го совлада лидерот во лигата, Олимпијакос…

ОФИЦИЈАЛНО! – Кошаркарската Евролига го суспендираше најдобриот играч оваа сезона!

Најдобриот играч на Монако, а според многумина и најдобриот играч на Евролигата, Мајк Џејмс, е суспендиран…

(ВИДЕО) Овој грк се обрука за сите пари – Обрадовиќ гледаше и не му се веруваше!

Кошаркарите на Партизан со пораз ја завршија мини-турнејата низ Италија, бидејќи загубија од Армани Милано во…

Кошаркарската Евролига пред историска одлука! – Нејзината судбина е во рацете на Џоковиќ!?

Средбата на челниците на Евролигата ќе се одржи кон средината на март, а единствена точка на…

(ВИДЕО) Сите гледаа во неговата тетоважа кога се појави во арената!

Кошаркарите на Фенербахче гостуваат кај екипата на Партизан во 25. коло од Евролигата, а при загревањето…

Дознајте ја правата вистина за потеклото на Дејан Бодирога, новиот претседател на кошаркарската Евролига!

Како играч, Дејан Бодирога многупати го направи српскиот народ горд, а неодамна тоа го направи и…

КАКОВ ПРЕСВРТ! Доби отказ од турскиот шампион, а сега седнува на клупата на најтрофејниот клуб во Европа!

И втора година по ред ја освои шампионската титула во Турскиот кошаркарски шампионат, но тоа не…

Невидена состојба во Евролигата – Голем број откажани натпревари, се размислува за прекин!

Од вкупно девет натпревари од 19.коло во Евролигата ќе се одигра само еден. Неверојатната ситуација е…

ВИДЕО: Најатрактивните 10 моменти од 5.коло во Евролигата!

ВИДЕО: Ова се најдобрите 10 потези на сезоната во кошаркарската Евролига!