(ВИДЕО) Струмица жени го доби дербито во првата женска лига со Наковски волеј со 3-1

Вистински празник на одбојката во Струмица откако на програмата во 7.коло се сретнаа досега непоразените тимови…

Одбојка мажи: Струмица и Лирија сами на врвот, Вардар и Борец со премиерни победи!

Дерби дуелите од 3.коло во првата машка одбојкарска лига им припаднаа на домаќините. Истите беа одиграни…

Одбојка жени 4.коло – Наковски Волеј славеше во дербито против Јанта Волеј

По победата во претходното коло над шампионот Работнички, одбојкарките на Наковски Волеј од Струмица го добија…

(ВИДЕО+ФОТО) Македонија не се предаде и со достоен пораз од Италија се прости од ЕП 2023!

Македонија го заврши учеството на ЕП 2023 во осминафиналето откако домаќинот Италија славеше со 3-0 (25:20,…

(ФОТО Галерија) Одбојкарите беа бодрени од над 20.000 гледачи на сите натпревари!

Одбојкарската федерација на Македонија објави дека натпреварите на ЕП 2023 во групата Ц кои се играа…

ОК Вардар не дозволи изненадување и со 3-1 во Скопје славеше над Универзитет во Тетово!

Натпреварите од 7. коло од плејофот во најсилниот машки одбојкарски шампионат го отстранија и последното отворено…

10-та победа по ред за ОК Вардар во Мак Одбојката – Во Тетово славеше против Лирија со 3-0!

И трета победа во Тетово на одбојкарите на Вардар во четврттиот настап во вториот дел од…

И во 3.коло продолжи победничката серија на ОК Вардар во плејофот – Совладан ГОК Борец во гости со 3-0!

Одбојкарите на Вардар со нова победа нагости се враќаат од Велес, откако со убедливи 3-0 славеа…

ОК Вардар со уште една убедлива победа се враќа од Тетово – Во дербито славеше над Универзитет Тетово!

И втора победа во вториот настап на ОК Вардар во вториот дел од сезоната 2021/22 во…

Победничка атмосфера кај ОК Вардар во пресрет на дуелот со Шкендија во Тетово

Се ближи стартот на вториот дел од сезоната 2021/22 во одбојкарскиот шампионат на Македонија. Не делат…

(Фото) Гостите од Белград победници на турнирот од јубилејот 75 години ОК Вардар!

Со две победи во два дена, гостите од Белград тимот на ОК Партизан е победник на…

ОК Вардар со ревијален турнир одбележува 75 години постоење

Одбојкарскиот Клуб Вардар е создаден далечната 1947 со самото основање на Спортското друштво Вардар. Тие годинава…

ВИДЕО: И официјално ОК Вардар доби нов техничар – Марко Јуниор Стошиќ е нов играч на црвено-црните!

Одбојкарскиот клуб Вардар за кратко време ја пронајде замената на испразнетото место на позицијата техничар во…

ЛОИ 2016: Руските одбојкари добија дозвола на настап и одбрана на трофејот во Рио!

Светската одбојкарска федерација и одобри на Русија да учествува на Олимписките игри во Рио де Женеиро…

Видео: Прва титула на Србија во светската одбојкарска лига!

Одбојкарите на Србија за првпат во својата историја ја освоија Светската одбојкарска лига, најпрофитабилното натпреварување во…

Со пресврт, одбојкарите ја совладаа Албанија, вечерва на мегдан со Данска!

Македонската одбојкарска репрезентација го започна вториот турнир од Европската лига со пресврт победи против Албанија со…