ЛОИ 2016: Руските одбојкари добија дозвола на настап и одбрана на трофејот во Рио!

Светската одбојкарска федерација и одобри на Русија да учествува на Олимписките игри во Рио де Женеиро…

Видео: Прва титула на Србија во светската одбојкарска лига!

Одбојкарите на Србија за првпат во својата историја ја освоија Светската одбојкарска лига, најпрофитабилното натпреварување во…

Со пресврт, одбојкарите ја совладаа Албанија, вечерва на мегдан со Данска!

Македонската одбојкарска репрезентација го започна вториот турнир од Европската лига со пресврт победи против Албанија со…

Одбојкарите на Македонија со максимални три победи го завршија првиот турнир од Европската лига!

Македонската одбојкарска репрезентација со максимални три победи го заврши првиот од двата турнира од годинашното издание…

,,Триколорите,, се новите европски шампиони во одбојка

Одбојкарите на Франција се новите владетели на европската одбојка откако во финалето ја победија Словенија со…

Симоновски прв поентер во француската лига

Македонскиот одбојкарски репрезентативец кој настапува во францускиот Ајачио, Јовица Симовски, на стартот од новата сезона се…

Ѓорѓиев, Симовски и Милков стартуваа ефикасно во француската Про А – лига

Македонските одбојкарски репрезентативци, кои оваа сезона ги има дури четворица на број во најсилната француска Про…