ФИФА ранг листа: За колку места Македонија направи скок по победата над Германија

ФИФА ја објави најновата ранг листа на која фудбалската репрезентација на Македонија забележа скок на истата.…

ВИДЕО: Како РИСОВИТЕ славеа во соблекувалната по големиот триумф над Германија!ВИДЕО: АУФИДЕРЗЕН Германија – Македонија со цел плен се враќа од Дуизбург и испиша нова историја!

Каква вечер за македонскиот фудбал и македонската фудбалска репрезентација…. Четата предводена од капитенот Горан Пандев славеше…

ФОТО: ФФМ се поднови со нов брендиран автобус за сениорската репрезентација – Еве како изгледа!

Фудбалската федерација на Македонија на својата Фејсбук страница се пофали со новиот брендиран автобус со кој…

Прес на фудбалската репрезентација пред дуелот со Лихтенштајн – Еве што изјавија селекторот Ангеловски и Барди!

Македонската А репрезентација утре го игра вториот натпревар од новиот циклус квалификации за Светското Првенство “Qatar…

Младата репрезентација до 21 година ќе одигра три контролни натпревари во Анталија. Благоја Милевски го соопшти списокот со фудбалери

Македонската репрезентација до 21 година на 21. март патува за турска Анталија каде што во периодот…

Селекторот Ангеловски со овој состав на сениорската репрезентација ги стартува мечевите од квалификациите за СП 2022

Селекторот Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за претстојните три натпревари против Романија (25. март,…

Тајланд, Бурунди, Либерија, Виетнам, Андора се пред нас – Македонија со пад на 135-то место на ФИФА листата (фото)

ФИФА ја објави најновата ранг листа на фудбалските репрезентации. Македонија има пад од едно место и…

Официјални состави за мечот Македонија – Шпанија

За МАКЕДОНИЈА ќе настапат: Димитриевски, Тошевски, Мојсов, Шиков, Ристевски, Ристовски, Стјепановиќ, Спировски, Алиоски, Пандев, Несторовски. За…

Со кој состав Шпанија ќе игра против Македонија утре на Арената Филип втори? (фото)

Утре со почеток од 20 часот и 45 минути, Македонија на Арената Филип втори ја пречекува…

Мизеријата на Македонија продолжува…Паднавме на 155 место на ФИФА листата

Мизеријата на Македонската фудбалска репрезентација продолжува со објавувањето на најновата ФИФА ранг листа. На истата Македонија…

(Фото+Видео) Македонија и покажа заби на Италија, но залудно кога Азурите си отидоа со трите бода!

По двата несреќни пораза од Албанија и Израел, фудбалска Македонија одново немаше среќа и против далеку…

Македонија испушти реми против Израел, утре на мегдан со Италија

Фудбалска Македонија го претрпе и вториот пораз во квалификациите за Светското првенство 2018 година во Русија.…

(Фото) ФФМ ги презентираше новите дресови

ФФМ и германскиот спортски бренд ЈАКО го промовираа новиот дрес на Македонската репрезентација. Дизајнот на новиот дрес…

Видео: Македонија им се врати брзо на поразите, на Филип 2, пораз од Иран!

Фудбалската репрезентација на Македонија е поразена е Иран со 3:1 во контролниот, пријатeлски меч одигран на…

Победивме и скокнавме на најновата ФИФА ранг листа, но колку места?

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше на најновата ФИФА ранг листа. Скокнавме за две позиции и сега сме…