(ФОТО) Дојде да навива против Новак на Вимблдон – Се забавуваше со НБА играч, па му се смешкаше на Алкараз!

Оваа година на Вимблдон се појавија многу познати личности, но се чини дека никој не предизвика…

Новак игра за 24-та титула и испишува историја! – Колку чини билет за финалето на Вимблдон?

Финалето на овогодинешниот Вимблдон ќе го играат двајцата најдобри во светот, а Новак  ќе се обиде…

Обложувалниците си го кажаа своето – Кој е фаворит за освојување на Вимблдон?!

Српскиот тенисер Новак Џоковиќ и Шпанецот Карлос Алкараз утре од 15 часот ќе играат во финалето…

(ВИДЕО) Киргиос: Новак ќе освои 30 грен слем титули, но само јас можам да го победам на Вимблдон!

Со неодамнешната победа на Ролан Гарос, Новак Џоковиќ стана рекордер по бројот на освоени Грен слем…

Конечно се јави и Федерер – ,,Мислевме дека 15 гренслемови се плафон, но сите забораваат едно нешто за Новак,,

По неколкудневен молк, Роџер Федерер (41) проговори за победата на Новак Џоковиќ на Ролан Гарос. Откако…

Исповед на германецот – Како Новак му помогна на Бекер во најтешките моменти!

Од неговото ослободување од затвор поради финансиска и даночна измама, Борис Бекер се појавува во медиумите…

(ВИДЕО) Најдобриот тенисер на светот полни 36 години – Среќен роденден легендо!

На денешен ден пред 36 години е роди најдобриот светски тенисер Новак Џоковиќ. На 22 мај 1987…

Неочекувана одлука на Новак пред Роланд Гарос – Итно мораше да го направи ова!

Најдобриот српски тенисер Новак Џоковиќ доживеа елиминација во четвртфиналето на Мастерсот 1000 во Рим, откако Руне…

(ВИДЕО) Дојде крајот и за Надал – Со шокантната изјави ги расплака фановите!

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал на прес-конференција соопшти дека следната 2024 година ќе ја заврши кариерата, објави…

Дали е ова почеток на крајот на Надал? – Навивачите загрижени и во солзи!

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал нема играно од Австралија опен, го пропушти Мастерсот во Монте Карло, нема…

Стигнаа најдобрите можни вести за Новак – Се чека само уште еден потпис!

Новак Џоковиќ дефинитивно ќе може да настапи на последниот тениски гренслем во годината УС Опен, кој…

Кратко траеше пензијата на популарниот ДелПо – Меси и момците ме вратија на терен!

Пензионираниот аргентински тенисер Хуан Мартин Дел Потро, некогаш третиот тенисер во светот, уште еднаш навести дека…

Рафаел Надал донесе важна одлука – Каде шпанецот планира да му се врати на тенисот?!

Рафаел Надал нема играно од Австралија опен, каде веќе беше елиминиран во второто коло од Мекензи…

(ВИДЕО) Го нарекуваат ,,Новиот Џоковиќ,, но е крајно безобразен – Вавринка остана во шок!

Швајцарскиот тенисер Стен Вавринка се пласираше во осминафиналето на Индијан Велс, откако го изненади многу помладиот…

Нов шок за Новак – САД му забрани да игра во Индијан Велс и Мајами, а сега доби нова блокада од АТП!

Новак Џоковиќ не може да игра во Индијан Велс и Мајами поради правилата околу забраната за…

(ВИДЕО) Медведев до судијата – ,,Одам во тоалет и ќе бидам таму 25 минути!,,

Рускиот тенисер Данил Медведев се пласираше во четвртото коло на АТП турнирот во Индијан Велс со…