(ВИДЕО) Како навивачите на Милан го пречекаа Џиџи? – Се каеш ли сега Доларума!

Навивачите на Милан со денови најавуваа дека нивниот поранешен голман Џанлуиџи Донарума го чека „пеколен пречек“…

(ФОТО) Кој има најголеми, а кој најмали шанси за освојување на ЛШ оваа година – Ќе ве шокираат процентите!

Во петокот во Нион беше одржана ждрепката за четвртфиналето на Лигата на шампионите за оваа сезона.…

(ВИДЕО) Ова е епилогот од жестокото дивеење во Неапол пред мечот од ЛШ! – Многу работа за полицијата!

Фудбалерите на Наполи синоќа го победија Ајнтрахт со 3:0 и со тоа обезбедија пласман во четвртфиналето…

Се што треба да знаете за ждрепката од Лигата на шампионите – Останаа најдобрите осум!

Комплетирани се сите натпревари од осминафиналето во Лигата на шампионите. Познато е и кои осум клубови…

Го прашаа Пеп дали Сити е најдобар во Европа – Рече НЕ, има едни момци кои играат подобро од нас!

Манчестер Сити го декласираше Лајпциг со 7:0 во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите и…

(ВИДЕО) СКАНДАЛ во ЛШ – Илјадници навивачи на Интер со платени карти останаа пред стадионот!

Голем скандал се случи пред натпреварот меѓу Интер и Порто во Лигата на шампионите. Илјадници навивачи…

Роналдо надминат и бесен – Меси му го одзеде она најважното во ЛШ!

Познато е дека рекордите на Кристијано Роналдо се најважни во неговата кариера откако го достигна врвното…

(ВИДЕО) Потсетување на кои сѐ стадиони ќе се играат мечевите оваа сезона во Лигата на шампионите!

(ВИДЕО) ХИТ снимка од тунелот на Баерн – Левандовски не се поздрави само со еден!

Роберт Левандовски се врати на „Алијанц Арена“, стадионот на Баерн кој го нарекуваше дом од 2014…

(ВИДЕО) Сите пред ТВ екраните – Почнува новата сезона во ЛШ, со спектакли во Париз, Милано и Неапол!

Со натпреварите во Загреб и Дортмунд започна новата сезона 2022/23 во Лигата на шампионите. Динамо Загреб…

(ВИДЕО) Денот кога во Југославија одекнуваше – Дарко, Дарко, Црвена Звезда е шампион на Европа!

На денешен ден, 29 мај 1991 година, Црвена звезда го освои Купот на шампионите, откако во…

(ВИДЕО) Ги бранеше козите од волците, а сега е икона на Реал – Спектакуларна приказна за Лука Модриќ!

Петкратниот европски првак со Реал Мадрид, порано како дете бил козар. Лука Модриќ го освои својот…

(ВИДЕО) Овој човек е октопод – Постави нов рекорд во ЛШ и стана единствен во историјата!

Голманот на кралскиот клуб е најзаслужен за освојувањето на 14-тата европска титула во историјата на Реал…

ЛШ: Јунајтед и Ливерпул казнети од УЕФА – Познати се причините!

УЕФА го казни Манчестер Јунајтед со 10.000 евра, откако неговите навивачи фрлаа разни предмети кон тренерот…

УЕФА доби одврзани раце – Три гиганти пред исклучување од Лигата на шампионите!

Јувентус, Реал и Барселона се уште формално вклучени во создавањето на европската суперлига, која пред една…

(ВИДЕО) Одлуката очекувана – УЕФА ги прогласи најдобрите играчи на неделата во ЛШ, а еве кој е на врвот!

Фудбалерот на Реал, Карим Бензема е прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите. Францускиот…