Мал човек, огромни бројки – Познато е колку ПСЖ профитираше од доаѓањето на Меси!

Претседателот на ПСЖ, Насер ал Келаифи зборуваше за важноста на Лионел Меси за финансиите во клубот.…

(ВИДЕО) Меси ,,банкротираше,, – Што прави аргентинецот кога не игра фудбал?

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси во својата богата кариера сними многу реклами, но овој пат отиде чекор…

БОМБА од ПАРИЗ – ПСЖ го носи легендарниот тренер кој оваа сезона освои нов евро трофеј!

Неофицијално од Париз ни стигнува една сензационална вест кога станува збор за новиот фудбалски шампион на…

Почна метлата во ПСЖ – Леонардо прв ги пакува куферите, а се знае кој е следниот!

Еден потпис предизвика невидени превирања во светот на фудбалот. Еден од најдобрите светски фудбалери, младиот Французин…

Просечната плата во ПСЖ е 990 илјади евра – Од сумите боли глава, а еве кој заработува најмногу!

Просечната плата на фудбалер на ПСЖ е 990.000 евра месечно, а најголема плата зема бразилскиот напаѓач…

Тренерот на ПСЖ ги разреши сите дилеми – Во кој клуб Мбапе ќе игра следната сезона?!

Уште една сезона без трофејот во Лигата на шампионите навестува нови промени на клупата и во…

КОЛАПС! – Овој француски новинар ги откри мрачните тајни од соблекувалната на ПСЖ

Распад на системот во ПСЖ! По болната елиминација од Реал Мадрид во осминафиналето на Лигата на…

Тешки моменти за играчи на ПСЖ – Бесните навивачи ја нападнаа ѕвездата и сакаа пресметка со него!

ПСЖ се уште е потресен по испаѓањето во осминафиналето на Лигата на шампионите од Реал Мадрид.…

БОМБА! Меси се враќа во Барселона – Таткото на Лео веќе го направи првиот потег!

Започна чудесно. Доаѓањето на Лионел Меси во ПСЖ беше знак што навивачите го чекаа со надеж…

Француски новинар ни открива – Меси е несреќен во ПСЖ и сака да си оди!

Очајна е атмосферата во ПСЖ по елиминацијата во осминафиналето од Лигата на шампионите од Реал Мадрид.…

Трансфер бомба од која се тресе светот – Што ќе добие Мбапе од Реал?

Французинот на лето реши да стане член на „кралскиот клуб“ од Мадрид. Реал го победи ПСЖ…

Париз беше голема грешка – Шпанецот го напушта ПСЖ по само една сезона?!

Искусниот шпански дефанзивец Серхио Рамос најверојатно ќе го напушти ПСЖ на крајот на сезоната. Рамос (35)…

ПСЖ го сака триото на соништата – Го носат Кристијано Роналдо ова лето!?

Пари Сен Жермен е заинтересиран да го донесе Кристијано Роналдо од Манчестер Јунајтед. Тој трансфер би…

Што се случува во ПСЖ? – Тотална распродажба, заминуваат дури седум играчи уште во јануари!

Не е ни половина сезона во францускиот шампионат, а Пари Сен Жермен веќе има 11 бодови…

ПСЖ веќе се кае за Меси кој има посебна клаузула – Што се прифати клубот од Париз само да го доведе!

Лео Меси летово пристигна во Пари Сен Жермен бидејќи Барселона немаше пари да го плати, но…

ФОТО: Меси го продава суперлуксузниот пентхаус – Има базен на тераса, виртуелна спортска сала….

Фудбалерот на Пари Сен Жермен Лео Меси реши да го продаде својот луксузен пентхаус во „Порше…