Германецот Долдерер ја обезбеди титулата во Red Bull Air Race со историска победа во Индијанаполис

Матијас Долдерер од Германија стана новиот херој на Инди, со победа на првата трка на Red…

Мат Хол ја зграби втората победа по ред на Red Bull Air Race

Австралијанецот Мат Хол постави најбрзо време од 53,642 секунди во последното возење на финалната четворка во…

Аскот е домаќин на трка за историјата во Red Bull Air Race

Светското првенство трета година во низа се враќа на тркачката патека во Аскот, но иако резултатите…

Долдерер победи во јубилејната трка, вистински трилер во Будимпешта!

Во јубилејната трка од светската серија Red Bull Air Race, германскиот пилот Матијас Долдерер успеа да…

Трката во Шпилберг им ја донесе првата победа на Долдерер и Германија

Матијас Долдерер ги совлада временските услови, пречките на патеката и останатите 13 пилоти за да стане…

Николас Иваноф победи во „лудото“ отворање на новата 2016 сезона во Red Bull Air Race!

Почетокот на новата сезона од светското првенство Red Bull Air Race ги измеша очекувањата, па фаворитот…

Видео: Во Абу Даби се отвора новата сезона на авионските трки Red Bull Air Race!

Со конкурентен состав на пилоти кои се натпреваруваат, технички подобрувања и светска титула која што чека…

ВИДЕО: Брилијантниот британец Боном во Аскот стигна до третата победа сезонава‏

Британецот Пол Боном беше крунисан како победник на трката од светското првенство Red Bull Air Race…

Арх ја доби воздушната битка над Ровињ

Австриецот Ханс Арх втора година по ред победи во трката од светското првенство Red Bull Air…

Боном сака реванш во Ровињ

Пол Боном влегува како лидер со шест поени предност во третата трка од светското првенство Red…