ЕУРО 2024

Распоред со саатници на сите мечеви од ЕВРО 2024

Loading

Германија со висока победа од 5-1 против Шкотска го отвори ЕП 2024 што се игра во нивната земја по 17-ти пат во историјата. Во групата А освен Германија и Шкотска…

Кошарка

(ВИДЕО) Кажуваат дека е новиот Џордан, а не го драфтуваа – Ја направија најголема грешка во историјата на НБА!

Loading

Денвер Нагетс и Никола Јокиќ не му можат ништо на Ентони Едвардс! Тој цела сезона ја водеше Минесота, а во плеј-офот додаде повеќе бензин и сега на два меча од…

Ракомет

(ВИДЕО) Пред 22 години Кометал ЃП стана европски шампион – Дали ова некогаш ќе се повтори?

Loading

Денешниот датум 19 мај 2002 е испишан во македонската ракометна историја. Пред 22 години, Кометал Ѓ.П. го подигна пехарот во Лигата на шампионките и стигна до првата европска титула во…

Поранешниот голман на РК Вардар доживеа срцев удар!

Loading

Арпад Штербик, поранешниот голман на репрезентацијата на Југославија, Србија и Црна Гора и Шпанија, доживеа срцев удар. Оваа вест ја потврдија и луѓе од РК Веспрем каде Штербик моментално е…

Тенис

(ФОТО) Докторот кој го оперираше Новак носи лоши вести!

Loading

Ако се суди според прогнозите на докторот кој го оперираше Новак Џоковиќ, мали се шансите српскиот тенисер да игра на следниот гренслем Вимблдон. Антоан Геромет, докторот кој во средата го…

(ВИДЕО) Новак доби незгодно прашање – Што би бил да не е тенисер?

Loading

Новак Џоковиќ даде интервју за АТП, а во таа прилика одговараше на многу интересни прашања. Пред камерата беа Карлос Алкараз, Јаник Синер, Алекс де Минор, Каспер Руд и најдобриот тенисер…

АвтоМото

(ВИДЕО) Тој ден сакаа да ја забранат Формула 1 – За 24 часа загинаа двајца Ф1 пилоти!

Loading

Поранешниот сопственик на Формула 1, Берни Еклстон, откри дека имало и такви кои мислеле дека смртта на Бразилецот Сена ќе доведе до забрана на целиот спорт. Сена излета на свиокот…

(ВИДЕО) Ферари ги офарба болидите во плаво – Позната е причината за ваквиот потег

Loading

Претстојниот викенд се вози шестата сезонска трка во Формула 1 – Големата награда на Мајами во САД. Ќе видиме дали некој ќе може да му парира на Макс Верстапен на…

Останато

,,СПАРТАНЦИТЕ,, ја прегазија селекцијата на Азербејџан – Утре на мегдан со Белгија!

Loading

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија конечно во третиот меч од Златната лига стигна до победа. Во Беверен, совладана беше селекцијата на Азербејџан со убедливи 3-0 во сетови (25-17, 25-17 и…

Познати кој колку ќе заработи од боксерскиот мега спектакл Фјури-Усик

Loading

ТАЈСОН ФУРИ (35) и Олександр Усик (37) ќе се сретнат на 18 мај во меч кој долго време се нарекува боксерски меч на векот. Борбата за обединување на титулите шампиони…

Занимливости

(ВИДЕО) Ибра проговори на болна тема и лошиот однос со својот татко….

Loading

Иако минатата година ја заврши својата играчка кариера, Златан Ибрахимовиќ (42) се уште е интересен за многу медиуми. Така одличниот шведски фудбалер, кој во текот на својата кариера освои 31…

Времеплов

ВРЕМЕПЛОВ: Дали се сеќавате на овој меч од 1991? – Како Црвена Ѕвезда обезбеди финале во Купот на шампионите!

Loading

На денешен ден пред 31 година на 24 април 1991 година, Црвена ѕвезда обезбеди пласман во финалето на Купот на европските шампиони по ремито со Баерн на Маракана во Белград.…

ВИДЕО КОШАРКА: Потсетување 26 години подоцна – Како изгледало тогаш вечното дерби МЗТ Скопје против Работнички?

Loading

Убедлива победа на МЗТ Скопје во сезоната 1995/96 над трикратниот шампион Годел Работички во лименката салата Јане Сандански со 71-60!