ФОТО: На атрактивната италијанска водителка хакиран и е компјутерот – Украдени се експлицитни слики!

Дилета Леота е една од најпознатите светски спортски новинарки која го привлекува вниманието каде и да…

(ВИДЕО+ФОТО) Италија ја има Дилета Леота, но Украина ја има Олга Каленчук!

Таа е кралица на новинарството во Италија и светот, а спортот и фудбалот во земјата на…

Навивачките на Интер и Милан

Навивачките на Интер и Милан пленат со својата убавина. Во пресрет на големото градско дерби во…

(Фото+Видео) Среќен пресврт на Реал против Севиља, за титула во Супер купот на УЕФА!

Европскиот шампион Реал Мадрид стигна до нов пехар во своите витрини. Кралскиот клуб среќно успеа со…

(Фото) Со многу проблеми, конечно олимпискиот пламен стигна во Рио!

Олимпискиот пламен вчера конечно пристигна во Рио да Жанеиро. По 20.000 километри долгото патување низ 300…

(Видео+Фото) Пеналите кобни за Атлетико, Реал Мадрид ја освои 11-тата титула во Лигата на шампионите!

Фудбалерите на Реал Мадрид по 11-ти пат ја освоија титулата во Лигата на шампионите, откако во…

(Видео+Фото): Со грандиозна парада, Лестер ја прослави титулата во Англија!

Новите шампиони на премиер лигата Лестер, уште еднаш ја прослави титулата шампион на Англија. Лестер го…

Нова кениска доминација на Скопскиот маратон 2016 со нов рекорд на патеката!

Сончевото утро во главниот град на Македонија беше совршен погодок 8-те илјади учесници на денешното 12-то…

Фото+Видео: Вардарки во новиот календар на Пелистерка за 2016 година

Тимот на Пелистерка оваа година се реши календарот со екстра провокативни фотографии да го направи со…

Викендот во Премиер Лига низ фотографии

ВБА vs Манчестер Јунајтед