Куман конечно доби отказ, но ги наполни џебовите – Колку пари ќе добие и кој ќе го смени на клупата?

Холандскиот фудбалски стручњак Роналд Куман доби отказ во Барселона по поразот од Рајо Ваљекано, но исто…

ФОТО: ,,Специјалниот” е навистина посебен – Погледнете каде вечераше по победата на Рома!

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо ги воодушеви фудбалските фанови со својата објава на Инстаграм. Рома забележа…

Ја нападна сопругата па пропадна како играч – Големиот талент призна дека е идиот, а еден дочек му го промени животот!

Поранешниот холандски фудбалер Рафаел ван дер Варт важеше за една од најголемите ѕвезди во светскиот фудбал.…

Најлудиот фудбалски ден донесе и рекорд – Долго вака стадионите не биле полни, а еве кој најмногу заработи!

Во вчерашниот фудбалскиот ден кој одамна не сме го виделе, соборен е еден рекорд. Неделата беше…

ВИДЕО: Англија во шок! Навивачите на Вест Хем и Тотенхем ја пробија вратата и жестоко се пресметаа!

Дуелите меѓу Вест Хем и Тотенхем често беа во втор план поради навивачите кои знаеја да…

Ливерпул не само што го понижи Јунајтед, туку и Рио Фердинанд го испрати во болница!

Немања Видиќ и Рио Фердинанд беа еден од најдобрите дефанзивни тандеми во своето време. Рио го…

ВИДЕО: Луѓе каков ГОЛ – За овој ,,Шкорпион шут,, збори цела Европа!

Фудбалерот на Гронинген, Сирил Нгонг, изведе мајсторија на натпреварот против АЗ Алкмар која сигурно ќе влезе…

ВИДЕО: Скандалозни луди сцени на француското дерби – Навивач влета на теренот и почна да го брка Меси!

Се одигра дерби натпреварот од француското првенство помеѓу Марсеј и ПСЖ. Средбата на лутите ривали секогаш…

Чудесниот Златан повторно ги поместува границите – Ги тресе мрежите и во 5-тата деценија, а само тројца се пред него!

Фантастичниот напаѓач на Милан, Златан Ибрахимовиќ постигна гол и асистенција во победата на неговиот тим против…

Бекам потпиша договор вреден 150 милиони фунти – Но него и Викторија ги загрижи една ставка!

Легендарниот англиски фудбалер Дејвид Бекам стана нов амбасадор на Светското првенство во Катар, пренесуваат медиумите во…

ВИДЕО: ХАОС на стадионот на Сент Етјен – Погледнете што направија хулиганите!

Навивачите на домашната екипа фрлаа димни бомби на средината од теренот пред стартот на мечот. Хулиганството…

Планетата не памети ваков фудбалски ден – Утре сите пред ТВ и уживајте во спектаклите!

Тешко дека некој ден може да се спореди со утрешниот ден недела и со неверојатната фудбалска…

Нов проект на ФИФА – Инфантино сака СП во 2030 година да им го даде на земјите од блискиот исток!

Светското првенство следната година ќе се одржи во Катар, а само осум години подоцна, најдобрите фудбалери…

Дерби кој гарантира хаос – Цела држава е на нозе, патроли насекаде, се затвораат кафичите!

Можеби не е толку атрактивно како некои други дербија, но дуелите меѓу Олимпик Марсеј и Пари…

ВИДЕО: Најтежок пораз во кариерата на Мурињо – Навивачите ги построија играчите по дебаклот во Норвешка!

Рома во првите две кола стигна до победи со гол разлика 8:1 на тие два меча,…

ВИДЕО: Трикот на Халанд за еден ден собра 12 милиони прегледи – Дали е ова возможно? Стигна и објаснување!

Ерлинг Халанд во моментов е еден од најбараните напаѓачи во Европа. Не е ни чудо, бидејќи…