Кој колку заработува годишно од возачите во Формула 1 – Ќе се изненадите од сумите!

Шампионатот во Формула започна викендов, а титулата ја брани Холанѓанецот Макс Верстапен од Ред Бул. Интересно…

Почнува новата 2024-та сезона во Формула 1 – Дознајте се што треба да знаете за неа!

Со трката за ГН Бахраин в недела, започнува новата сезона во Формула 1, 75-та по ред.…

(ВИДЕО) Направи нешто што цел свет му се восхитува, а неговите остатоци проба да ги украде мафијата!

На денешен ден 14-ти август во 1988 година почина Енцо Ферари, човекот кој создаде машина на…

(ВИДЕО) И уште еднаш Верстапен со нова 18-та победа во Ф1 – Славеше и низ улиците во Лас Вегас!

Холанѓанецот Макс Ферстапен стигна до нова 18-та победа во сезоната, откако победи и на трката ГН…

(ВИДЕО) И спринтот во Бразил во рацете на Верстапен

Пилотот на Ред Бул Макс Верстапен беше најбрз на спринт трката што се возеше во Сао…

Ќе успеат ли Хамилтон и Мерцедес да победат конечно оваа сезона?

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, денеска ќе стартува од пол-позицијата на трката. во Формула 1 за…

Најавени се огромни промени во Формула 1: Многу истечени договори, а борба ќе има и околу Хамилтон!

Годинешната сезона во Формула 1 не ги исполни очекувањата поради преголемата доминација на Ред Бул, односно…

(ВИДЕО) ХАОС во Формула Е – Лидерот се изврте, а дури шест болиди налетаа на него со 250 км/ч!

На трката во Формула Е серијата што се возеше во Рим, се случија стравични сцени каде…

Доминација на Верстапен и во Канада за чекор поблиску до 3-тата Ф1 титула!

Макс Верстапен, победи на осмата трка во сезоната што се возеше на патеката Жил Вилнев во…

(ФОТО) Овој Ф1 возач зема лопата во рака и чистеше улици во Италија!

Челниците на Формула 1 пред ја откажаа Големата награда на Емилија-Ромања, на легендарната Имола изминатиот викенд.…

Хамилтон доби понуда која не се одбива – Британецот пред заминување од Мерцедес!?

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, добил неверојатна понуда од Ферари од 50 милиони…

(ВИДЕО) Нема да се вози трката во Формула 1 во Имола – Поплавите во Италија ја откажаа, а има и загинати!

Трката во Формула 1 за Големата награда на Италија на легендарната Имола беше откажана поради поплавите…

(ВИДЕО) Формула 1 пред 29 години остана без најдобриот возач во историјата Аиртон Сена – Какво мислење имаат сегашните возачи за него

На денешен ден пред точно 29 години загина 34-годишниот бразилски Ф1 возач Аиртон Сена кој удри…

(ВИДЕО) По долги години исплива уште еден скандал во спортот и тоа во Ф1 – Намерно се судри за да победи Алонсо!

Познатиот Формула 1 возач Нелсињо Пике се најде во центарот на вниманието кога ги обвини челниците…

(ФОТО) Синот на претседателот на ФИА загина во тешка сообраќајна несреќа!

Во тешка сообраќајна несреќа, која се случи пред неколку дена почина синот на претседателот на Светската…

(ВИДЕО) Се што треба да знаете за новата 2023 сезона во Формула 1 – Трки, возачи, правила …..

Возачите на Формула 1 претстојниот викенд ќе ја започнат новата, 74-та сезона со Големата награда на…