(ВИДЕО) Ибра проговори на болна тема и лошиот однос со својот татко….

Иако минатата година ја заврши својата играчка кариера, Златан Ибрахимовиќ (42) се уште е интересен за…

(ФОТО) ВНИМАВАЈТЕ да не ви се случи и вам – Како настрада кучето на славниот Ф1 пилот?!

Легендарниот Ф1 возач, Рубенс Баричело, се соочи со тежок период по смртта на семејното куче. Бразилецот…

(ВИДЕО) Го нокаутираше Тајсон во неговата последна борба и го шокираше светот – Еве денеска каде е и што работи!

Поранешниот боксер од Ирска, Кевин Мекбрајд, го шокираше светот кога го победи Мајк Тајсон во последната…

Шек искрен, освоив МВП со 190 кг – ,,Се здебелив 20 килограми и освоив шампионски прстен,,!

Шекил О’Нил кон крајот на деведесеттите и во текот на 2000-те беше најдоминантниот центар во НБА,…

Колку заработува Никола Јокиќ на своите коњи?

ДЕНВЕР НАГЕТС предводени од Никола Јокиќ за првпат во историјата го освоија шампионскиот прстен во НБА…

(ФОТО) Ваков Новак досега не сте виделе – Тој е поголемо дете од Стефан и Тара заедно!

Новак Џоковиќ се труди да го искористи секој слободен момент со семејството, а по завршувањето на…

(ВИДЕО+ФОТО) Поминаа 10 години откако таа го препоти Надал – Како изгледа и што работи сега убавицата која собираше топки?!

Во 2014 година една од главните теми на медиумите во „белиот спорт“ беше реакцијата на Рафаел…

(ФОТО) Меси е лош во кревет! Манекенката за аферата со Лео кој не и оставил впечаток!

,,Ноќ која никогаш нема да ја заборавам,, се зборовите кои ги употреби поранешната аргентинска манекенка Ксоана…

(ВИДЕО) СКАНДАЛ во Мајами – Братот на Шакира го претепа Пике, мораше да реагира и полицијата!

Легендарниот фудбалер на Барселона, Жерар Пике наводно се скаралe со својата поранешна сопруга Шакира, a караницата…

(ВИДЕО) СКАНДАЛ во Колумбија – Познат фудбалер уапсен од полицијата… Познати деталите!

Поранешниот фудбалер на колумбиската репрезентација Диего Осорио е уапсен откако полицијата на аеродромот во Меделин кај…

(ВИДЕО) 30 години од ужасот во Хамбург – Малато Мо беше незапирлива, а потоа фан на Граф ја нападна и ја уништи нејзината кариера!

На денешен ден пред точно 30 години, на 30 април 1993 година, југословенската тенисерка Моника Селеш…

Мурињо му ја кажа суровата вистина на Озил во лице додека беа во Реал – Потоа меѓу нив се пукна!

Познатиот фудбалер Месут Озил неодамна одлучи да ги закачи копачките на клин и да замине во…

(ФОТО) За него никој не знаеше, а ја ожени преубавата ќерка на легендата на Звезда – Кој е братот на Ана Ивановиќ?

Некогаш најдобрата тенисерка на светот, Ана Ивановиќ вешто го крие својот приватен живот од јавноста, па…

(ФОТО) Убавицата која му ја уништува кариерата на овој спортист – Го разведе Боатенг, а го заведе и Коби Брајант!

Италијанскиот тенисер Матео Беретини очајно ја започна сезоната, а медиумите ја обвинуваат неговата девојка – Мелиса…

(ВИДЕО) Животна приказна за Новицки – Девојката го лажеше дека е трудна, и купи прстен, а таа му направи пекол!

Дирк Новицки не е само еден од најдобрите кошаркари на сите времиња. Славниот Германец е еден…

(ФОТО) Како правилно се пишува и изговара гол машината на Сити? – Халанд или Холанд, не е тешко но ….

Тој го запрепасти фудбалскиот свет со неверојатната количина на голови и темпото со кое ги постигнуваше…