,,Овие вести се лажни,, – Реал Мадрид негира дека е во преговори со Мбапе!

Фудбалскиот клуб Реал Мадрид демантираше дека е во преговори за потпис на напаѓачот на Пари Сен…

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: ШОК – И официјално, Мбапе заминува од ПСЖ!

Цела Франција и тимот на ПСЖ се во шок откако францускиот репрезентативец реши да си замине…

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО – Саудијците гризат за уште еден хрват кој стана шампион во Лига Европа!

Неколку помали шпански медиуми, повеќето специјализирани за следење на Севиља, наведуваат дека Саудијците решиле да тргнат…

НЕВЕРОЈАТНО! Лука Модриќ одби понуда од 600 милиони евра! – Кој го сака хрватот на 37 години?

Капитенот на Хрватска Лука Модриќ ја одбил фантастичната понуда од 600 милиони евра од саудискиот клуб…

Чистка во Реал Мадрид – Перез пресече, заминува Бензема, а позната е судбината на Анчелоти!

Флорентино Перез, претседателот на актуелниот европски шампион е бесен и како што пишува шпански Релево планира…

(ВИДЕО) Шокантна сцена од тренингот на Реал – Рудигер до давеше Винисиус, овој се бореше за здив!

Сцената од тренингот на Реал Мадрид предизвика бројни реакции на социјалните мрежи, a во главните улоги…

(ВИДЕО) Фудбалерот на Барса во стилот на Видиќ – Се прави за победа па дури и да остане без глава!

Немања Видиќ во текот на својата кариера беше познат како бескомпромисен борец. На сите добро им…

(ФОТО) Продолжува таму каде што татко му застана – Синот на некогашната фудбалска ѕвезда потпиша за Барселона!

Жоао де Асис Мореира, инаку синот на бразилската фудбалска легенда Роналдињо, потпиша договор со Барселона. Роналдињо…

СКАНДАЛ ја тресе Шпанија – Барселона со години плаќала судии со милиони, а сега се е откриено!

Продолжуваат да излегуваат на површина шокантните детали поврзани со бизнисот на Барселона! Сега „Football Leaks“ објави…

По 11 години го напушта Атлетико – Симеоне го напушта Мадрид и се сели во …

Шпанската ТВ емисија „Ел Чирингито“ ја носи веста на денот, Диего ’Чоло’ Симеоне по 11 години…

Го платија 115 милиони евра, а сега повеќе не сметаат на него – Реал и Анчелоти кренаа раце од белгиецот!

Тренерот на Реал, Карло Анчелоти повеќе нема да смета на Еден Азар, пишува Марка од Мадрид…

(ВИДЕО) Ова момче има 15 години и го викаат ,,Мини Меси,, – Веќе тренира со првиот тим, а Чави го обожува!

Барселона веќе втора сезона се навикнува на живот без Лионел Меси, кој мораше да го напушти…

Академијата на Реал растура низ Европа – Колку заработи кралскиот клуб од младинската школа?

Се чини дека Академијата на Барселона беше значително попозната по квалитет во споредба со Академијата на…

(ВИДЕО+ФОТО) Таа е најзгодната фудбалска судика – Играчите едвај чекаат да свирне фаул, а фановите да ја видат во дрес!

Марија Еугенија е 26-годишна девојка од Шпанија која одлучила да дели правда на фудбалски натпревари. Од…

(ФОТО) Ги носеше девет години, а сега заминуваат во историја – Овие фамозните копачки му се распаднаа во финалето на ЛШ!

Фудбалерот на Реал Мадрид, Тони Крос го носи истиот модел на копачки од далечната 2013 година.…

Тој е најголемото промашување на Реал Мадрид – Го платија 115 милиони евра, а сега сакаат да се откачат од него!

Фудбалерот на Реал Мадрид и белгиски репрезентативец Еден Азар би можел да ја продолжи кариерата во…