(ФОТО) Борис Бекер наскоро излегува од затвор – За празниците ќе биде со оваа убавица!

Борис Бекер многу брзо би можел да излезе од затвор и да ги помине новогодишните и…

ФОТО: Дали знаете дека Федерер има сестра? Таа е полиглот, медицинска сестра и исто има близнаци!

Само сериозните фанови на Роџер Федерер знаат дека Швајцарецот има сестра, иако е еден од најдобрите…

Надал не игра, а напредува на АТП листата – Ова никој неможе да го разбере!

Каспер Руд е елиминиран во четвртфиналето на ATP турнирот во Сеул, па затоа во понеделник ќе…

(ВИДЕО+ФОТО) Федерер со емотивно писмо се прости од тенисот, кариерата и фановите – Заминува во пензија!

Сопственикот на 20 гренслем титули, Роџер Федерер објави дека ја завршува професионалната тениска кариера! Швајцарскиот тенисер…

По 20 години владеење на големата тројка во тенисот и се ближи крајот – Кој ги наследува?

Новак Џоковиќ, Рафаел Надал и Роџер Федерер доминираат во тенисот веќе две децении, но нивното време…

Ќе биде хаос на АТП листата – Ова се трите сценарија кој ќе биде прв тенисер на светот!

Тенискиот гренслем УС опен донесе големи компликации во борбата за првото место на АТП листата! Бранителот…

(ВИДЕО) Надал си го разби носот и крвав лежеше на теренот – По ударот даде чудна изјава!

Рафаел Надал го совлада Фабио Фоњини (3:1) и го продолжи патот до трофејот на УС Опен,…

ОФИЦИЈАЛНО! – Австралија донесе конечна потврда за состојбата со Новак Џоковиќ!

Најдобриот српски тенисер Новак Џоковиќ ќе игра на Австралија опен следната година. Крег Тајли, првиот човек…

Тренерот на Надал откри голема тајна – Кога Федерер, Надал и Џоковиќ одат во пензија?

Карлос Моја, тренерот на Рафаел Надал, проговори за доминацијата на „големата тројка“. Шпанскиот тренер и некогаш…

(ФОТО) Слика која ги потресе навивачите на Новак – Што се случи со неговата рака?

На социјалните мрежи се појави фотографија која многу ги загрижи фановите на Новак Џоковиќ. Новак се…

Доколку не игра на ЈуЕс опен, Новак го очекува катастрофа – Погледнете го сценариото кое може да се случи!

Новак Џоковиќ се уште ја чека одлуката на американските власти за влез на невакцинирани странци и…

(ВИДЕО) Му го исполни ветувањето од пред 5 години – Убав гест на Федерер кој ќе ве разнежни сите!

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер неодамна го прослави својот 41 роденден, а веднаш потоа реши да му…

Иванишевиќ ексклузивно откри и го шокираше светот – Новак оди на 30 гренслем титули!

Според хрватскиот тениски стручњак, и тренер на Новак Џоковиќ, тој не е ни близу до пензија……

Сега е банкрот, а некогаш имаше 130 милиони евра – Покрај затворот му следува нов хорор!

Легендарниот германски тенисер и тренер, Борис Бекер, се соочува со нови проблеми, пренесуваат германските и англиските…

(ФОТО) СПЕКТАКЛ во Лондон – За првпат во историјата ќе ја гледаме големата 4-ка во ист тим!

Српскиот тенисер Новак Џоковиќ го потврди учеството во Лејвер купот и заедно со Роџер Федерер, Рафаел…

Нема повеќе надеж за Новак Џоковиќ! Зошто САД и Канада го отпишаа српскиот тенисер?

По освојувањето на титулата на Вимблдон, најдобриот српски тенисер Новак Џоковиќ повторно се соочува со големи…