(ВИДЕО) Сам против сите – Сцена која го обиколи светот, храбар навивач им се спротистави на хулиганите!

Навивачки нереди го одбележаа реваншот од полуфиналето на Конференциската лига меѓу АЗ Алкмар и Вест Хем.…

(ВИДЕО) Голем скандал во Лига Европа – Навивач излезе на терен и со тупаници го нападна голманот!

Голем инцидент се случи на мечот од осминафиналето од Лигата на Европа помеѓу ПСВ и Севиља.…

(ВИДЕО) Ја воодушеви публиката, но го разгори гневот на тренерот – Потегот на Антони уште се зборува и негативно се коментира!

Манчестер Јунајтед лесно се справи со молдавски Шериф, во петтото коло од Лига Европа, совладувајќи го…

ВИДЕО: Најмладите навивачи му направија големи проблеми на својот клуб – Спарта Прага во шок!

Иако на натпреварот Спарта-Ренџерс во Прага имаше само деца на трибините, сепак се слушаа расистички навреди.…

ВИДЕО: Погледнете ја лудата пенал завршница од финалето на Лига Европа!

Фудбалерите на Виљареал го победија Манчестер Јунајтед на пенали во финалето на Лига Европа и ја…

ЛЕ: Кој против кого во 1/2 финалето – Можно ли е англиско финале?

Интересни 1/4 финални реванш средби се одиграа и оваа вечер во Лигата на Европа. Резултати:  Рома-Ајакс…

ЛЕ: Милан на мегдан со Арсенал во најголемиот дерби дуел од 1/8 финалето (видео+фото)

Во Нион денеска со ждрепка беа одредени паровите за 1/8 финалето во Лигата на Европа. Ждрепката…

Арсенал и Венгер на Маракана – Што мисли тренерот на Арсенал за Ц.Звезда (видео+фото)

Тренерот на Арсенал, Арсен Венгер изјави дека верува во неговиот тим на претстојниот натпревар против Црвена…

ЛЕ: Силекс гостува во Лихтенштајн, Шкендија домаќин на Краковија!

Две македонски екипи вечерва ќе ги одиграат првите натпревари од 1.коло од квалификациите од Лига Европа,…

ЛЕ: Работнички одигра нерешено 1-1 против Будуќност во првото квалификациско коло!

Фудбалерите на Работнички први ги отворија настапите на евро сцената од македонските претставници оваа сезона. Во…

Kец во два на Севиља против Ливерпул во финалето на ЛЕ во Базел!

Севиља испиша нова историја во Лигата на Европа, по трет пат по ред стигна до титулата…

Ќе грми во Базел, се игра финалето во Лига Европа меѓу Ливерпул и Севиља!

Швајцарскиот град Базел и стадионот „Сент Јакоб Парк“ кој има капацитет од 37.500 гледачи вечерва ќе…

ЛЕ: Ливерпул и Севиља ќе играат во големото финале во Базел

Ливерпул и Севиља ќе играат во финалето на Лига Европа што на 18.мај ќе се игра…

ЛЕ 1/8 финале: Ливерпул подобар од Јунајтед, Дортмунд го збриша Тотенхем

Во Лигата на Европа се комплетираа првите средби од осминафиналето каде се одиграа 8 средби. Во…

Нион: Вакво 1/8 финале во Лига Европа долго не се случило!

Во Лигата на европа се комплетираше шеснаесетфиналето каде познати се сите патници во осминафиналето. Меѓу шеснаесетте…

Кој избори пласман во 1/8 финалето во Лига Европа?!

Синоќа се комплетираше списокот на сите патници во осминафиналето на фудбалската Лига Европа. Меѓу 16-те тима…