(ВИДЕО) Празник за очи – Жешката навивачка на Наполи го исполни ветувањето!

Фудбалерите на Наполи ја освоија првата шампионска титула на Италија по времето на Диего Марадона. Третата…

Милан ги отпиша овие напаѓачи за следната сезона – Веќе најдена е нивна замена!

Седумкратниот европски шампион, италијански МИЛАН летово ќе се ослободи од услугите на искусните напаѓачи Анте Ребиќ…

Потоп на Јувентус – Нема да игра во ЛШ, но тоа не е најлошата вест, се чека УЕФА!

Јувентус беше казнет со 15 одземени бодови поради финансиски малверзации и „фризирање“ на своите книги, а…

Ибрахимовиќ го напушта Милан, но останува во Италија – Ќе игра кај големите и стари пријатели?!

Шведскиот репрезентативец и фудбалер на Милан, Златан Ибрахимовиќ (41) следната сезона би можел да го носи…

Чао Милано, Чао Интер, Чао Италија – Белгиецот експресно се враќа во Лондон!

Белгискиот фудбалер Ромелу Лукаку на крајот на сезоната ќе се врати во Челзи од позајмицата во…

(ВИДЕО) Јувентус нема ништо против Влаховиќ да си оди за 90 милиони – Еден клуб е заинтересиран!

Српскиот репрезентативец и член на Јувентус, Душан Влаховиќ ќе ја напушти „старата дама“ доколку некој понуди…

Никако да заигра за торинскиот клуб – Погба сега на излезна врата по новата повреда!

Фудбалерот на Јувентус, Пол Погба ќе отсуствува од терените три недели, поради повреда на бутниот мускул,…

ПРЕСВРТ – На Јувентус му се укинува казната и му се враќаат 15-те бода?!

Торинскиот фудбалски гигант Јувентус би можел да биде помилуван по драстичната казна од 15 поени во…

Повеќе никој не го сака во тимот, а платен е дури 113 милиони евра!

Во јуни оваа година му завршува позајмицата во Интер и се враќа во Премиер лигата во…

(ФОТО) Најголемата брука на Мурињо – Им дофрлаше на децата на мечот Рома-Лацио, родителите згрозени!

Жозе Мурињо секогаш ќе биде „Специјален“, но очигледно никогаш нема да биде „Господ“. Откако го доби…

(ВИДЕО) Кремонезе нерешлива енигма за Рома – По купот, волчицата падна и во Серија А, Мурињо поцрвене!

По цели 27 години пауза, дојде и тој ден, Кремонезе ја постигна првата победа во Серија…

Поради ѕвездата во тимот си ја намали платата, титулата му беше поважна – Ако ја сака куќата и таа ќе му ја дадам!

Еден од најдобрите напаѓачи на овој век, на самиот крај на кариерата, речиси бесплатно игра за…

(ФОТО) Златан ја отвори душата за војната во Југославија – Секој ден стигнуваа лоши вести на некој што го познавал!

Златан Ибрахимовиќ ја објави својата втора автобиографија наречена „Адреналин“, а иако излезе пред две години, одвреме-навреме…

ЗЕМЈОТРЕС на Апенините – Јувентус остана без претседателот и комплетната управа!

Се чини дека ни претстои големо „чистење“ во најтрофејниот клуб од Апенините. Вечерва од Јувентус си…

(ФОТО) Сите го гледаа мечот се додека не се појави Златан – Ибра тотално го промени имиџот!

Легендарниот шведски напаѓач Златан Ибрахимовиќ неодамна беше опериран на коленото и го чека неколкумесечно закрепнување, но…

ИБРА во свој стил стана хит – Прочитајте каков легендарен одговор доби на едно прашање од навивач!

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ неодамна го продолжи договорот со Милан на уште една сезона со значително…