(ФОТО) Ана и Бастијан го дознаа полот на нивното трето дете – Убави вести во домот на Швајнштајгери!

Ана Ивановиќ неодамна на Инстаграм објави дека е повторно бремена. Познатата тенисерка и нејзиниот сопруг Бастијан…

Пресврт за историја во тенисот – Оваа досега невидена ситуација ни доаѓа од Унгарија!

ШПАНСКАТА тенисерка Марина Басолс, која е на 213-тото место на рангирањето на најдобрите светски тенисерки направи…

(ФОТО) Никогаш нема да кажете дека е толку – Колку е висока Ана Ивановиќ?

Новак се уште е во самиот врв на светскиот тенис, неговите колеги Кецмановиќ, Крајиновиќ, Џере се…

Позната е причината зошто Ана и Јелена не се во добри односи – Ова не можеше да и го прости!

Поранешните надежи на Србија во тенисот, Ана Ивановиќ и Јелена Јанковиќ не се во добри односи,…

(ВИДЕО) Оваа сцена го обиколи светот – Украинката седи повредена, а за гестот на русинката зборуваат сите!

На турнирот во Берлин руската тенисерка Дарија Касаткина со еден гест ја направи бесмислена војната која…

(ФОТО) Беше најсекси тенисерка во светот, се повлече пред 20 години и се омажи за пејач! Како изгледа денес?

Поранешната руска тенисерка Ана Курникова на 7 јуни го прослави својот 41 роденден и сеуште важи…

(ФОТО) Запознајте ја мајката на Ана Ивановиќ – Таа е жената од која ја наследи убавината!

Некогаш најдобрата тенисерка на светот, Ана Ивановиќ Швајнштајгер е копија на нејзината мајка Драгана. Таа ја…

Оваа тенисерка доби казна и забрана за играње тенис дури 16 години – За неа кариерата е завршена!

Меѓународната агенција за интегритет во тенис (ITIA) жестоко ја казни киргистанската тенисерка Ксенија Палкина (32) за…

Ана Ивановиќ го откри патот до среќата – Дали е тоа причината што моментално блеска?

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ изгледа феноменално и секој пат ги воодушевува обожавателите, па така беше и…

Голем удар за тенискиот гренслем Вимблдон – Ова никој не го очекуваше!

Некои медиуми јавуваат дека челниците на двете тениски организации ќе се сретнат следната недела во Мадрид.…

Никогаш нема да погодите што сакаше да стане тенисерката Ана Ивановиќ

Поранешната шампионка на Ролан Гарос, Ана Ивановиќ зборуваше во подкастот на Германката Џудит Вилијамс. Српската тенисерка…

Се случи самоубиство во семејството на Серена и Венус Вилијамс – Имаше само 21 година!

Се самоуби внукот на двете можеби најголеми ѕвезди на женскиот тенис во 21 век, Серена и…

ВИДЕО: Конечно се појави кинеската тенисерка која се водеше како исчезната!

Вистинска драма се одвиваше овие денови за тоа каде и што се случува со кинеската тенисерка…

ФОТО: Вредело да се чува: Оваа картичка со автограм од дебитантската сезона на Серена Вилијамс собори рекорд!

Потпишана дебитантска картичка на американската тенисерка Серена Вилијамс од 2003 година стана најскапата женска спортска картичка.…

И во бајката не е се така идеално – Ана Ивановиќ откри кој е нивниот брачен проблем со Бастијан!

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ и поранешниот германски фудбалер Бастијан Швајнштајгер се во брак пет години.…

Најдоброто од Роланд Гарос 2017 (видео)

https://www.youtube.com/watch?v=20wXfdy51iY