ШТО СЕ СЛУЧУВА со Теаквондото!? – МАКЕДОНИЈА остана без олимпијци за Париз во овој спорт!

Откако вчера Дејан Георгиевски ја разорача македонската јавност со поразот во 1/4 финалето на квалификацискиот турнир…

Кој е виновен? Остана сонот за уште еден медал на ЛОИ, откако Дејан Георгиевски остана без норма за Париз!

Предмалку нашиот најдобар македонски таеквондист Дејан Георгиевски загуби со 1-2 во рунди од белорусинот Плонес и…

(ФОТО) Легендата на Вардар ќе ја спасува Македонија ЃП од испаѓање во понизок ранк!

Тимот од скопската населба Ѓорче Петров, Македонија ЃП од денеска има нов тренер. Станува збор за…

Кој колку заработува годишно од возачите во Формула 1 – Ќе се изненадите од сумите!

Шампионатот во Формула започна викендов, а титулата ја брани Холанѓанецот Макс Верстапен од Ред Бул. Интересно…

Столе Димитриевски на чекор од трансфер во големата Барселона!?

„Мундо Депортиво“ пренесува дека Барселона сака да се засили со македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски! Од…

Почнува новата 2024-та сезона во Формула 1 – Дознајте се што треба да знаете за неа!

Со трката за ГН Бахраин в недела, започнува новата сезона во Формула 1, 75-та по ред.…

(ВИДЕО) Нова МВП партија на Јакимовски со Вашингтон – Синот на Леброн може вода да му носи!

Нашиот репрезентативец, Андреј Јакимовски кој настапува за НЦАА тимот на Вашингтон синоќа стигна до нова победа…

(ФОТО) ВНИМАВАЈТЕ да не ви се случи и вам – Како настрада кучето на славниот Ф1 пилот?!

Легендарниот Ф1 возач, Рубенс Баричело, се соочи со тежок период по смртта на семејното куче. Бразилецот…

(ВИДЕО) ШТО СЕ СЛУЧУВА?! – Погба предвреме заминува во пензија, Роналдо суспендиран!

Францускиот репрезентативец Пол Погба е суспендиран на четири години поради допинг. Ова многу лесно може да…

(ВИДЕО) Нено и МАКЕДОНИЈА се најголемите изненадувања според ФИБА – ОДИМЕ НАГОРЕ УШТЕ ПОСИЛНО!

Според ФИБА, победата на кошаркарска МАКЕДОНИЈА против Полска нагости е најголемото изненадување во февруарскиот квалификациски прозорец…

Партизан ја спреми првата ,,БОМБА,, за следната сезона – Во тимот на Обрадовиќ доаѓа МАКЕДОНЕЦ?

Кошаркарската репрезентација на Македонија лесно ја победи на гостувањето Полска со 96-71. Во второто коло од…

(ВИДЕО) Меси излезе на терен со дете кое е трипати побогато од него!

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси му донесе бод на Интер Мајами во второто коло од МЛС лигата…

Легендарниот Енди Мареј ја растажи тениската јавност – ,,Не ми остана уште многу, блиску е крајот,,!

Британскиот тенисер Енди Мареј посочи дека влегува во последните неколку месеци од кариерата. „Сè уште сакам…

(ВИДЕО) Лудница во Труција – Ја фрли топката како камен од 25 метри и погоди за продолжетоци!

Веројатно најлудиот кошаркарски потег досега во 2024 година не доаѓа од НБА, туку од Турција. Таму…

(ВИДЕО) Го шокираше светот – Ова е најглупавиот потег во историјата на фудбалот!

Го имаме и најглупавиот потег во историјата на фудбалот…. Ако некогаш сте виделе нешто полудо од…

(ВИДЕО) Направи нешто што цел свет му се восхитува, а неговите остатоци проба да ги украде мафијата!

На денешен ден 14-ти август во 1988 година почина Енцо Ферари, човекот кој создаде машина на…