ВИДЕО: SPORTY.MK – СПОРТСКИ ВЕСТИ – Емисија 16Распоред со саатници на сите мечеви од ЕВРО 2024

Германија со висока победа од 5-1 против Шкотска го отвори ЕП 2024 што се игра во…

(ВИДЕО) ,,Панцирите,, испорачаа петарда на отворањето на ЕВРО 2024

Домашната селекција на Германија со пет гола во мрежата на Шкотска го отвори 17-тото Европско првенство…

(ФОТО) Клубови кои имаат најмногу играчи на ЕВРО 2024…..

На претстојното ЕП 2024 во Германија овие два клуба кои станаа оваа година шампиони на своите…

(ФОТО) ЕВРО 2024: Ја претставуваме Групата Ф каде се Португалија, Турција, Чешка и Грузија

Претставувањето на групите од ЕВРО 2024 го завршуваме со Групата Ф каде се наоѓаат селекциите на…

(ФОТО) ЕВРО 2024: Ја претставуваме Групата Е каде се Белгија, Романија, Словачка и Украина

Вообичаено кога ќе завршат националните лиги, а потоа се играат финалињата на европските натпреварувања, љубителите на…

(ФОТО) ЕВРО 2024: Ја претставуваме Групата Д каде се Франција, Холандија, Полска и Австрија

Групата Д беше една од оние каде што не сите репрезентации по ждрепката точно знаеја со…

(ФОТО) Докторот кој го оперираше Новак носи лоши вести!

Ако се суди според прогнозите на докторот кој го оперираше Новак Џоковиќ, мали се шансите српскиот…

(ВИДЕО) Не се сите шампиони на број – Кои се досегашни, а кои нема да играат во Германија!

На ЕВРО 2024 во Германија ќе учествуваат 24 селекции поделени во шест групи, а таму не…

ЕВРО 2024: Фондот е ист, а колку ќе заработи новиот европски шампион?

ЕП 2024 во Германија ќе се одржи од 14 јуни до 14 јули и стартува за…

(ФОТО) ЕВРО 2024: Ја претставуваме Групата Ц каде се Англија, Србија, Словенија и Данска

Дојде време и фудбалска Србија конечно да се појави на едно Европското првенство. Во текот на…

(ФОТО) ЕВРО 2024: Ја претставуваме Групата Б каде се Италија, Хрватска, Шпанија и Албанија

Составот на групата Б на овогодинешното ЕП совршено одговара на фразата „група на смртта“, бидејќи ждрепката…

(ФОТО) ЕВРО 2024: Ја претставуваме Групата А каде се Германија, Швајцарија, Унгарија и Шкотска

Германија, домаќинот на УЕФА ЕВРО 2024, веројатно ја имаше најповолната ждрепка во групната фаза и секако…

(ВИДЕО) Ова е официјалната песна на ЕВРО 2024 во Германија – Слушнете ја ,,FIRE,,

Уште само осум дена остануваат од стартот на Европското првенство 2024 што од 14 јуни до…

(ФОТО) Легендарни фудбалски ѕвезди за кои ЕВРО 2024 е последно во нивните богати кариери

ЕП 2024 е скоро пред нас, а фудбалските фанови ширум континентот се заинтригирани да видат кој…

,,СПАРТАНЦИТЕ,, ја прегазија селекцијата на Азербејџан – Утре на мегдан со Белгија!

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија конечно во третиот меч од Златната лига стигна до победа. Во…