(ВИДЕО) Миочиќ на Инстаграм објави како се подготвува за борбата на кариерата: ШАХ-МАТ!

СТИПЕ МИОЧИЌ се подготвува за својата камбек борба против Џон Џонс, во која ќе биде во…

(ВИДЕО) Џон Џонс утре ќе се бори со Гане за УФЦ титулата во тешка категорија – Еве што кажа за Стипе Миочиќ!?

Џон Џонс (35) и Сирил Гане (32) утре на УФЦ 285 во Лас Вегас ќе се…

(ВИДЕО) Шампионот ,,Предаторот,, Френсис Нгану исфрлен од УФЦ – Тој искрено кажа зошто заминува!

Првиот човек на најелитната ММА организација УФЦ, изјави дека е прекината соработката со Камерунецот Френцис Нгану…

(ВИДЕО) Моќни удари од кои борците паѓаа како покосени – Ова се 25-те најдобри нокаути во 2022 година!

ММА е спорт кој дефинитивно привлекува големо внимание. Во октагоните ширум светот, одвреме-навреме гледаме брутален нокаут,…

(ВИДЕО) Со нокаут ја заврши кариерата – Легендарниот ММА борец со 48 години замина во пензија!

Легендарниот 48-годишен новозеландски ММА борец, Марк Хант на свој начин со нокаут во последната професионална борба…

Направи контроверзен тест и остана шокиран од резултатите – Газдата на УФЦ дозна уште колку години ќе живее!

Сопственокот на УФЦ, Дејна Вајт, направи контроверзен тест кој наводно предвидува уште колку години ви преостануваат…

(ВИДЕО) Џон Џонс е непрепознатлив – Навивачите ќе се чудат кога ќе го видат во тешка категорија!

УФЦ борецот Џон Џонс не се борел од 8 февруари 2020 година, кога со судиска одлука…

(ФОТО) Врела акција на јахта – Конор во чудна поза со непознат маж!

Бизнисот со виски му цвета, заработува милиони само од тоа, и без сомнение сè уште седи…

Рекордерот на УФЦ, Стипе Миочиќ се враќа на голема врата и ќе атакува за враќање на појасот!

Рекордерот на УФЦ во тешка категорија по бројот на успешни одбрани на шампионски појас, СТИПЕ МИОЧИЌ,…

(ВИДЕО) УФЦ не памети ваков нокаут – Со еден удар го прати во сон, а потоа упати моќна порака!

Застрашувачки нокаут се случи синоќа на УФЦ 274. Дуелот меѓу Мајкл Чендлер и Тони Фергусон го…

ВИДЕО: Ова ќе биде најтешката и најлудата борба во историјата – Заедно тежат 326 кг, а под нив се пука!

На 2 април, Лондон ќе биде домаќин на пресметка на двајца борци кои се претставуваат како…

Зошто Хабиб е различен од другите УФЦ ѕвезди? – Славниот борец ја отвори душата!

Поранешниот шампион на УФЦ во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов привлекува големо внимание каде и да се…

ВИДЕО: Симпатичниот буцко од 130 кг стигна до првата УФЦ победа, па направи шоу за фановите!

ММА борецот Крис Барнет, попознат како Медо, на спектакуларен начин дојде да ја освои својата прва…

ВИДЕО: Какво враќање на големиот император – Федор на 45 години остана непоразен во Русија!

Според многумина, најсилниот ММА борец на сите времиња, Федор Емелијаненко (45), го победи Американецот Тимоти Џонсон…

ВИДЕО: Го уништи за 50 секунди – Ова е една од најексплозивните ММА борби на годината!

Кори Андерсон избори место во финалето на турнирот „Белатор Гран При“ откако експресно забележа триумф против…

(ВИДЕО+ФОТО): Лудница во Рим – Пристигна Конор Мекгрегор и го сретна Мурињо!

Легендарниот ММА шампион и еден од најбогатите спортисти на планетата, Конор Мекгрегор, ужива во Рим. Мекгрегор…