ВИДЕО: Луѓе каков ГОЛ – За овој ,,Шкорпион шут,, збори цела Европа!

Фудбалерот на Гронинген, Сирил Нгонг, изведе мајсторија на натпреварот против АЗ Алкмар која сигурно ќе влезе…

ВИДЕО: Кога ќе видите како се презива овој холандски фудбалер ќе паднете од смеење!

Фудбалер со многу интересно презиме игра во Холандија и тоа во првата лига! Тој стана вистински…

По дебаклот и загубата на титулата, тренерот на Ајакс Франк Де Бур си замина!

Тренерот на Ајакс, Франк де Бур си замина од тренерската функција во Ајакс откако неговиот клуб…

Збогум легендо! Почина фудбалскиот генијалец Јохан Кројф на 68 годишна возраст

Фудбалскиот свет се збогува со легендарниот холандски фудбалер Јохан Кројф кој почина од рак на белите…

Натпреварот Виљем 2 – Утрехт бил наместен!

Фудбалскиот сојуз на Холандија потврди дека првенствениот натпревар помеѓу Вилем и Утрехт, одигран во 2009 година,…