ОФИЦИЈАЛНО! – Кошаркарската Евролига го суспендираше најдобриот играч оваа сезона!

Најдобриот играч на Монако, а според многумина и најдобриот играч на Евролигата, Мајк Џејмс, е суспендиран…

(ВИДЕО) Португалците со шокантно барање до ФИФА кое го обиколи светот!

Португалската фудбалска репрезентација се пласираше во осминафиналето на Светското првенство во Катар по победата од 2:0…

Нови проблеми за Бразил – По Нејмар и Данило им се повреди уште една ѕвезда во тимот!

„Кариоките“ обезбедија осминафинале на Мундијалот во Катар откако со 2-0 ја победија Србија. Дуелот против африканската…

(ВИДЕО) Познати се првите двојки од нокаут фазата на СП 2022 во Катар

На Мундијалот во Катар, завршија натпреварите од групите А и Б по што веќе ги знаеме…

Вечерва паѓа одлуката во групата Б – САД или Иран, а Англија и Велс играат во битката за Британија!

Од 20 часот на програмата на Светското фудбалско првенство во Катар се одлучувачките натпревари во групата…

Вест која ги шокираше сите пред стартот на СП 2022 во Катар – Наместен бил првиот меч на домаќинот, а се знае и резултатот!

Британскиот весник „Дејли мејл“ објави дека Катар подготвил голема измама на отворањето на Светското првенство. Овој…

(ФОТО) Зошто овие големи фудбалски ѕвезди нема да ги гледаме на Мундијалот во Катар?

На претстојниот Мундијал нема да учествуваат големи фудбалски ѕвезди – некои поради повреди ќе го пропуштат…

Овие играчи изгледаат застрашувачки, но нема да играат на СП во Катар – Енрике не ги повика во Шпанија!

Можеби најнеобичен список на играчи е оној кој го откри селекторот на Шпанија, Луис Енрике. Тој…

Светскиот шампион во Катар 2022 ќе заработи богатство – Еве колку пари се добиваат за поминување на групата!

ФИФА ќе плати вкупно една милијарда долари на националните асоцијации и клубови како награди за пласман…

(ВИДЕО) Погледнете ја воведната песна за СП во фудбал Катар 2022 – Одбројувањето започнува!

Прес-службата на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) ја објави официјалната песна за отворање на Светското првенство во…