(ВИДЕО+ФОТО) Шокантна исповест на Одом – Откри што се случи кобната ноќ во борделот кога падна во кома!

Познатиот НБА кошаркар Ламар Одом тврди дека не користел недозволени супстанци кобната ноќ во 2015 година,…

Продолжува да се шири НБА лигата – Повеќе нема да се игра само во Америка!

НБА наскоро би можела да биде побогата за нови тимови. Долго време се зборува за проширување…

(ВИДЕО) Пред 2 години беше шампион на НБА, а сега ќе игра во Тајван каде имаше спектакуларен пречек!

Двајт Хауард пристигна во Тајван и таму ќе ја продолжи кошаркарската кариера, бидејќи ниту еден тим…

(ВИДЕО) Денеска ,,Петро,, ќе славеше 58 години! – Најголемата љубов на Дражен го одведе до смрт со 160 км на час!

Легендарниот кошаркар Дражен Петровиќ на денешен ден ќе го прославеше својот 58 роденден, доколку неговиот живот…

ФОТО: Има милиони, вози трактор и чува овци – Еден од најдобрите тројкаши во НБА го сака селскиот живот!

Пеџа Стојаковиќ по завршувањето на кариерата избра помирен живот, се повлече од јавноста, а кога се…

Дознајте ја правата вистина за потеклото на Дејан Бодирога, новиот претседател на кошаркарската Евролига!

Како играч, Дејан Бодирога многупати го направи српскиот народ горд, а неодамна тоа го направи и…

АБА лигата воведе ново правило – Повеќе ништо нема да биде исто, но ќе биде шанса за МЗТ!

Челниците на АБА лигата вчера одржаа состанок на кој донесоа одредени одлуки околу стартот на новата…

Само тој не се тушираше по секој меч – Дур и Шек остана без зборови, тој беше најлошиот соиграч!

Легендарниот американски кошаркар Шекил О’Нил играше во НБА речиси две децении и во тој период имаше…

ШОК детали! – Поради овој бизнисмен кој бил дел од три кражби, Лука влезе во војна со неговата мајка Мирјам!

Валканите алишта излегоа на површина… Среде Евробаскетот, одекна веста дека најдобриот словенечки кошаркар Лука Дончиќ започнал…

Можете ли да ја составите првата петорка од земјите од поранешна Југославија? – Па тоа би бил Дрим Тим!

Кошаркарите од земјите од поранешна Југославија доминираат на Европското првенство во кошарка, а „романтичарите“ се сеќаваат…

(ВИДЕО) Голем скандал го тресе Евробаскетот 2022 – Тројца судии суспендирани поради наместен меч!?

Италијанскиот судија Мануел Мацони и Полјаците Војчех Лиска и Михал Прок добија суспензија од Европското првенство…

(ФОТО) Сапуница во НБА – Синот на Џордан ја смува бившата жена на Пипен!

Маркус Џордан (31), синот на најдобриот кошаркар на сите времиња, Мајкл Џордан, наводно е во врска…

(ВИДЕО) Ден на сензации на Евробаскетот 2022 – По цели 7 години падна непоразената Словенија на ЕП!

Сензациите во ова 3.коло на Евробаскетот 2022 се нижеа како на филмска лента. Најпрво Германија по…

(ВИДЕО) Среќен 44-ти роденден Коби – Овие седум работи не сте ги знаеле за Брајант!

На денешен ден во 1978 година, во Филаделфија е роден еден од најдобрите кошаркари на сите…

Трансферот на Коби беше готов, требаше да ги напушти Лејкерс – Но еден човек го спречи тоа!

Коби Брајант целата своја кариера ја помина во Лејкерс, a пристигна во 1996 година и го…

(ВИДЕО) Поради потегот на Дивац, пукна пријателство со Дражен – Ова е вистината за инцидентот со знамето!

Верувале или не но поминаа точно 32 години од познатиот инцидент со хрватското знаме во салата…