(ВИДЕО) Шампионот ,,Предаторот,, Френсис Нгану исфрлен од УФЦ – Тој искрено кажа зошто заминува!

Loading

Првиот човек на најелитната ММА организација УФЦ, изјави дека е прекината соработката со Камерунецот Френцис Нгану и дека УФЦ наскоро ќе добие нов шампион во тешка категорија.

УФЦ ја прекина соработката со актуелниот шампион по неуспешните преговори за нов договор.

“Му понудивме на Нгану договор со кој би станал најплатен тешкаш на сите времиња, тој одби. Решивме да ја прекинеме соработката со него. Нема да му испраќаме повеќе понуди. Сега тој може да оди каде што сака и да прави што сака“, рече Вајт.

Се огласи и веќе поранешниот шампион во тешка категорија кој ја кажа својата страна и зошто повеќе не е во УФЦ.

Целото интервју погледнете го во продолжение….