Тенискиот Дејвис куп ги доби финалистите, Хрватска против Аргентина!

Аргентина и Хрватска ќе играат во финалето на тенискиот Дејвис куп. Аргентина, во Лондон, славеше против…

Франција-Хрватска и Аргентина-В.Британија двојки за 1/2 финалето во Дејвис купот!

Тениските репрезентации на Хрватска и Велика Британија изборија место во полуфиналето на Дејвис купот. Кајл Едмунд…

Македонија со максимални 3-0 ја победи Албанија во Дејвис купот!

Тениската Дејвис куп репрезентација на Македонија со максимални 3:0 ја совлада Албанија во дуелот од второто коло…

Македонија ги дозна противниците во тенискиот Дејвис куп!

Тениската репрезентација на Македонија ги дозна имињата на противниците, против кои ќе се натпреварува во Третата…

Под знак прашалник настапот на Вавринка и Федерер во Дејвис купот

Северин Лути, селекторот на швајцарските тенисери, изјави дека шансите се мали Роџер Феререр и Станислас Вавринка…

Мареј по 79 години им ја донесе 10-тата титула на британците во тенискиот Дејвис куп

Тениската Дејвис куп репрезентација на Велика Британија по пауза од 79 години успеа да го освои…

Белгија и В.Британија ќе играат во големото финале на тенискиот Дејвис куп 2015

Тениските репрезентации на Белгија и Велика Британија ќе играат во големото финале на тенискиот Дејвис куп.…