Продолжува да се шири НБА лигата – Повеќе нема да се игра само во Америка!

НБА наскоро би можела да биде побогата за нови тимови. Долго време се зборува за проширување…

(ВИДЕО) Денеска ,,Петро,, ќе славеше 58 години! – Најголемата љубов на Дражен го одведе до смрт со 160 км на час!

Легендарниот кошаркар Дражен Петровиќ на денешен ден ќе го прославеше својот 58 роденден, доколку неговиот живот…

Само тој не се тушираше по секој меч – Дур и Шек остана без зборови, тој беше најлошиот соиграч!

Легендарниот американски кошаркар Шекил О’Нил играше во НБА речиси две децении и во тој период имаше…

(ФОТО) Сапуница во НБА – Синот на Џордан ја смува бившата жена на Пипен!

Маркус Џордан (31), синот на најдобриот кошаркар на сите времиња, Мајкл Џордан, наводно е во врска…

(ВИДЕО) Среќен 44-ти роденден Коби – Овие седум работи не сте ги знаеле за Брајант!

На денешен ден во 1978 година, во Филаделфија е роден еден од најдобрите кошаркари на сите…

Трансферот на Коби беше готов, требаше да ги напушти Лејкерс – Но еден човек го спречи тоа!

Коби Брајант целата своја кариера ја помина во Лејкерс, a пристигна во 1996 година и го…

Супер тимот на Бруклин добива нова ѕвезда – Му ја крадат легендата на Леброн од Лејкерс!

Кајри Ирвинг не е вакциниран и не може да игра на повеќето натпревари, Бен Симонс не…

Разрешени сите дилеми – Леброн добива нов договор, а од сумата боли глава!

НБА ѕвездата член на Лејкерс, Леброн Џејмс се согласи на нов договор вреден 97 милиони долари…

(ВИДЕО) Беше прв пик на НБА драфтот, славата ја достигна во Сакраменто, а сега ја батали кошарката!

Поранешниот соиграч на Дивац и Стојаковиќ од времето на Сакраменто, Крис Вебер, од денеска има нова работа.…

(ВИДЕО) Пред точно 30 години Шек дебитираше во НБА – Уште на првиот меч беше блескаше!

Шекил О’Нил дојде во НБА од ЛСУ универзитетот во 1992 година и беше првиот пик во…

(ВИДЕО) НБА ТАГУВА! – Во 88-та година од животот почина легендата на Бостон Селтикс!

Кошаркарскиот свет тагува! На 88-годишна возраст почина легендата на Бостон Селтикс и на НБА, славниот Бил Расел.…

Ова е планот на Леброн да заигра со неговиот син Брони во НБА – Со 37 години не размислува за пензија!

Иако Лејкерси целосно паднаа по освојувањето на титулата во 2020 година и сега се мачат да…

(ВИДЕО) Тој беше најголемиот шмекер во НБА лигата – Спиеше со 20.000 жени, а остана ерген!

Легендарниот Вилт Чембрлен беше нешто посебно – неверојатен кошаркар, веројатно најкомплетниот и најдоминантен досега, вистински НБА…

Овој играч на Лејкерс има чуден прекар – Сега бара помош од навивачите за да го смени!

Кошаркарот на Лејкерс се обрати до навивачите за помош за да најде нов прекар. Остин Ривс…

(ВИДЕО) ЛУДНИЦА! – Шек во Хрватска стана О,Ниловиќ, а поради Дончиќ беше Ди-Џеј на журката на островот Крк!

Лука Дончиќ го донесе Шекил О’Нил на островот Крк и таму имаше спектакуларен пречек… Шекил О’Нил…

,,Жалам што се вакцинирав,, – Се подготвува нова бура во спортскиот свет!

Српскиот тенисер Новак Џоковиќ трпи тешки санкции бидејќи не се вакцинирал, но има спортисти кои се…