(ФОТО) Југоносталгичари, ова е само за вас – Пријателство кое нема граници и сеуште трае!

Натпреварот меѓу Црна Гора и Србија им значи многу на фудбалските фанови, особено на повозрасните кои…

Во премиер лигата ќе се случуваат големи промени следната сезона – Њукасл прв ќе тестира!

Премиерлигашот Њукасл објави дека следната сезона ќе започне тестирањето на трибините за стоење на неговиот стадион,…

(ФОТО) Најтрофејниот светски фудбалер преживува пекол во затвор – Штрајкува со глад, а ова го докрајчи сега!

Познатиот бразилски фудбалер Дани Алвеш доживува вистински пекол! Тој е во затвор, каде што го чека…

(ВИДЕО) Што се случуваше тука? – Судијата делеше црвени, се играше и ватерполо и 42 мин продолжение!

Еден натпревар во Боливија, верувале или не судијата го продолжи за рекордни и историски 42 минути!…

(ФОТО) Кој има најголеми, а кој најмали шанси за освојување на ЛШ оваа година – Ќе ве шокираат процентите!

Во петокот во Нион беше одржана ждрепката за четвртфиналето на Лигата на шампионите за оваа сезона.…

(ВИДЕО) Шокантна сцена од тренингот на Реал – Рудигер до давеше Винисиус, овој се бореше за здив!

Сцената од тренингот на Реал Мадрид предизвика бројни реакции на социјалните мрежи, a во главните улоги…

(ВИДЕО) Ова е епилогот од жестокото дивеење во Неапол пред мечот од ЛШ! – Многу работа за полицијата!

Фудбалерите на Наполи синоќа го победија Ајнтрахт со 3:0 и со тоа обезбедија пласман во четвртфиналето…

Мундијал на два континента во 2030 година – Овие земји поднесоа заедничка кандидатура!

Кралот на Мароко, Мохамед Шести, ја објави заедничката кандидатура на Мароко, Шпанија и Португалија за домаќин…

Се што треба да знаете за ждрепката од Лигата на шампионите – Останаа најдобрите осум!

Комплетирани се сите натпревари од осминафиналето во Лигата на шампионите. Познато е и кои осум клубови…

Само така ќе остане во ПСЖ – Што побарал Меси за продолжување на договорот?

Лионел Меси е фудбалер на ПСЖ само три месеци, а во Париз прават се за продолжување…

Даваат 120 милиони за трагичарот на СП – Јунајтед подготвува мега трансфер!

Германски Билд денеска пишува дека Ајнтрахт од Франкфурт наскоро ќе добие официјална понуда од Манчестер Јунајтед…

Го прашаа Пеп дали Сити е најдобар во Европа – Рече НЕ, има едни момци кои играат подобро од нас!

Манчестер Сити го декласираше Лајпциг со 7:0 во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите и…

Чао Милано, Чао Интер, Чао Италија – Белгиецот експресно се враќа во Лондон!

Белгискиот фудбалер Ромелу Лукаку на крајот на сезоната ќе се врати во Челзи од позајмицата во…

Ова натпреварување ќе ја промени историјата на фудбалот – Ќе биде поважно од Лигата на Шампионите!

Супер лигата на богатите не помина, но клупскиот фудбал на највисоко ниво дефинитивно многу ќе се…

(ВИДЕО) Единствен фудбалер кој ги обедини Делии, Гробари и Бед Блу Бојс – Белграѓанин кој го сакаше цел Загреб!

Овој фудфбалер беше еден од најомилените на поранешна Југославија, човек кој ги спои навивачите на сите…

Ќе ги менуваат законите во државата само поради него – Арапите спремни да го донесат Аргентинецот!

Лионел Меси би можел уште ова лето да му се придружи на Кристијано Роналдо во Саудиска…