(ВИДЕО) СЕНЗАЦИЈА ВО КЕЛН – Беа аутсајдери, а станаа Европски шампиони во ракомет!

Ракометарите на Магдебург ја освоија титулата во ракометната Лига на шампиони, откако во финалето во Келн…

(ВИДЕО) СЕНЗАЦИЈА во ракометната ЛШ – Шампионот Барселона елиминиран на пенали!

Ракометарите на германскиот Магдебург приредија вистинска сензација во полуфиналето од Лигата на шампионите. Откако во регуларниот…

Започна новата сезона во Лигата на ракометните шампиони – Македонија првпат не е во елитата по 22 години!

Вечерва со мечевите од 1.коло стартуваше новата сезона 2022/23 во Лигата на ракометните шампиони. За жал…

Дознајте кога и против кого би можел да игра РК Вардар во Лигата на шампионите!

Македонскиот ракометен шампион Вардар на 1 јули ќе ги дознае ривалите за претстојната сезона во ракометната…

(ВИДЕО) Да се наежиш! Денеска е денот кога цела Македонија беше на нозе – РК Вардар стана шампион на Европа!

На денешен ден пред точно 5 години, ракометниот клуб Вардар за првпат во историјата стана шампион…

ВИДЕО: Овој хрватски ракометар му даде гол на европскиот шампион Барселона каков ретко се гледа!

ХРВАТСКИОТ ракометар Иван Слишковиќ постигна гол каков што ретко се гледа. Неговиот Порто во шестото коло…

ВИДЕО: Како Вардар пропушти победа против големиот Кил во ЛШ!

ВИДЕО: Погледнете ги ТОП 5 потезите од 5.коло во ракометната ЛШ!

ВИДЕО: Прв пораз на РК Вардар во ЛШ – Погледнете ги најдобрите моменти од мечот со Монпеље!

 

ВИДЕО: Погледнете ги ТОП 5 потезите од 3.коло во Лигата на ракометните шампиони!

ВИДЕО: За оние кои го пропуштивте – Како Вардар го скрши вицепрвакот Алборг во ЛШ?

 

ВИДЕО: ТОП 5 голови од 1.коло во ракометната Лига на шампиони!

ЕХФ: РК ВАРДАР од следната сезона со загарантирано место во групната фаза!

Ракометниот шампион Вардар и официјално ќе го гледаме во групната фаза во ЛШ оваа сезона. Тоа…

ВИДЕО: Најдобрите ТОП 5 голови од фанјл-форот во ракометната ЛШ

ВИДЕО: Погледнете ги ТОП 5 головите од реванш средбите од 1/4 финалето во ракометната ЛШ!

 

ВИДЕО: Маестро Кире Лазаров испиша нова историја во ЛШ – Како ЕХФ му го честиташе рекордот на нашата ракометна икона

Играчот на француски Нант, Кирил Лазаров, стигна до уште еден импресивен рекорд во Лигата на ракометните…