ВИДЕО: Среќниот губитник ППД Загреб за влакно му избега титулата шампион на СЕХА лигата!

Ракометарите на унгарски Веспрем се старо-нови шампиони на СЕХА Лигата откако во финалето на пенали го…

Вардар супериорен и против Татран во СЕХА, победа од 38-21!

РК Вардар продолжува со одличните настапи во регионалната СЕХА лига откако синоќа во СЦ Јане Сандански стигнаа…

Финишот кобен за Вардар во финалето на СЕХА лигата… Веспрем ја одбрани круната!

Во финалето на двата последните шампиони во регионалната СЕХА ракометна лига екипите на Веспрем и Вардар…

ТОП 7 од фајнл-фор турнирот во СЕХА лигата

И десеткуван Вардар нагости го победи Брест Мешков во СЕХА лигата!

Ракометниот клуб Вардар и со далеку ослабен состав стигна до победа на гостувањето кај Брест Мешков…

Најдобрите голови од СЕХА лигата во сезоната 2015/16

Реми на Вардар и Веспрем во СЕХА лигата, 30-30 во СЦ Јане Сандански!

Ракометарите на Вардар и Веспрем одиграа реми 30:30, во СЕХА лигата. Натпреварот во „Јане Сандански“ немаше…

2015 Вардар ја заврши со победа во СЕХА лигата. Убедливо совладан Спартак со 36-18

Ракометарите на Вардар со победа ја завршија 2015 година во ракометната СЕХА лига. Во СЦ Јане…

Ракометарите на Вардар ја победија Војводина и се нови лидери во СЕХА лигата

Ракометарите на Вардар стигнаа до нова победа во регионалната СЕХА лига откако нагости ја победија Војводина…

Втор пораз на Вардар во СЕХА. Брест Мешков славеше со 28-27 во СЦ Јане Сандански

Ракометарите на Вардар забележаа нов пораз во СЕХА лигата. Брест Мешков славеше во СЦ Јане Сандански…

Металург без половина тим на мегдан со Војводина

Екипата на Металург отпатува за Нови Сад, каде утре ќе одигра нов натпревар во рамките од…