ВРЕМЕПЛОВ: Дали се сеќавате на овој меч од 1991? – Како Црвена Ѕвезда обезбеди финале во Купот на шампионите!

На денешен ден пред 31 година на 24 април 1991 година, Црвена ѕвезда обезбеди пласман во…

ВИДЕО КОШАРКА: Потсетување 26 години подоцна – Како изгледало тогаш вечното дерби МЗТ Скопје против Работнички?

Убедлива победа на МЗТ Скопје во сезоната 1995/96 над трикратниот шампион Годел Работички во лименката салата…

ВИДЕО: ТЕНИС 1990 – Епската пресметка на Бекер и Едберг за титулата на гренслемот Вимблдон!

ВИДЕО: Потсетување на првиот пливачки охридски маратон – Еве како беше и кој победи во таа 1962 година!

Иако првата пливачка трка која била иницијална за подоцнежното воспоставување на она што денес е познато…

ВИДЕО: Кошарка сезона 2010/11 – Како беше пред 10 години на вечното дерби МЗТ Скопје – Работнички!

ВИДЕО: Ракомет сезона 1988 – Пелистер и Металопластика одиграа реми, а на крајот изби голема тепачка!

Спортска сала Младост. Зачадена од цигари, преполни трибини со околу 7000 публика, 1988 година. Екипата на…

ВИДЕО: Фудбал – Сезона 1990/91- Панчев и донесе титула на Црвена Ѕвезда во Купот на шампионите!

ВИДЕО: Кошарка – Сезона 1987/88 во Скопје се сретнаа МЗТ Скопје и Југопластика