(ВИДЕО) Празник за очи – Жешката навивачка на Наполи го исполни ветувањето!

Loading

Фудбалерите на Наполи ја освоија првата шампионска титула на Италија по времето на Диего Марадона.

фото: Instagram

Третата титула во историјата на наполитанците беше зачинета со величествено славје, а цел Неапол ја чекаше познатата италијанска старлета Паола Саулино да го исполни ветувањето.

Паола, позната и по улогите во еротски филмови, вети дека ќе шета по улиците на градот целосно гола доколку нејзиниот тим ја освои титулата.

Бујната старлета се соблече гола и прошета до стадионот „Диего Марадона“.

Таа го обои своето тело во боите на нејзиниот омилен клуб и со тоа ги полуде Наполитанците….