(ВИДЕО) ГОТОВО Е! – Баерн Минхен потпиша со младиот французин за 30 милиони евра!

До неодамна членот на Галатасарај, потпиша договор со германскиот шампион Баерн Минхен до крајот на сезоната…

Сити останува без важен играч – Еден од најсигурните на Пеп си заминува!

Англискиот фудбалер Кајл Вокер постигна вербален договор со Баерн и се чини дека летово ќе го…

Крадците на неговиот роденден му однесоа сѐ додека ја победуваше Барселона во ЛШ!

Баерн Минхен забележа важна победа во Лигата на шампионите против Барселона (2:0) и продолжи со добрите…

(ВИДЕО) Излезе сам пред голманот, а потоа направи потег кој стана хит во светот!

Колку е моќен овој потег на овој фудбалер со име Хенок Теклаб! Излезе сам пред голманот,…

(ВИДЕО) Им поклони гол и се фати за глава – Ваква голманска глупост не е видена одамна!

Глупоста на голманот скапо го чинеше Фрајбург и му донесе три бода на Дортмунд во Бундеслигата…

Баерн и предвидува на Барселона колапс и пропаст – Не сака рати за Левандовски!

Еден од најдобрите напаѓачи на денешницата се најде „помеѓу два огна“, а целата приказна е поврзана…

(ФОТО) Дали е можно?! Славниот фудбалер во врска со пријателката на својот починат син!

Поранешниот германски репрезентативец Михаел Балак (45) е во врска со 21-годишната Софија Шнајдерхан, пишува германски Билд.…

ХАОС во Баерн – Левандовски сака да си оди, баварците не му даваат!

Пољакот Роберт Левандовски донесе одлука, по секоја цена сака да го напушти Баерн. Проблемот е што…

Левандовски им забива нож во грб на Реал – Преминува во најголемиот ривал!

Каталонците прават моќен тим! Еден од најдобрите светски фудбалери, Полјакот Роберт Левандовски од следната сезона ќе…

Левандовски ги прати менаџерите на преговори – Се подготвува голем трансфер!?

Иако неговиот договор со Баерн Минхен истекува во летото 2023 година, Роберт Левандовски одамна реши да…

Колку чини Халанд? Откриена големата фудбалска тајна, Баерн веднаш се откажа!

Норвешкиот напаѓач Ерлинг Браут Халанд (21) без сомнение е еден од најдобрите и најбараните напаѓачи во…

Ја нападна сопругата па пропадна како играч – Големиот талент призна дека е идиот, а еден дочек му го промени животот!

Поранешниот холандски фудбалер Рафаел ван дер Варт важеше за една од најголемите ѕвезди во светскиот фудбал.…

ВИДЕО: Трикот на Халанд за еден ден собра 12 милиони прегледи – Дали е ова возможно? Стигна и објаснување!

Ерлинг Халанд во моментов е еден од најбараните напаѓачи во Европа. Не е ни чудо, бидејќи…

На најскапиот фудбалер во историјата на Баерн Минхен му се заканува затвор поради слики од Лас Вегас!

Францускиот репрезентативец и дефанзивец на Баерн, Лукас Ернандез лесно би можел наскоро да се најде во…

ВИДЕО: Ова се ТОП 5 головите од 7.коло во гермаската Бундеслига

ВИДЕО: Бундеслигата има нов крал, Левандовски – Ова се неговите рекордни 41 гол во една сезона!

Со овој гол до надмина легендарниот Герд Милер кој со години го држеше рекордот од 40…