Blog

Почна метлата во ПСЖ – Леонардо прв ги пакува куферите, а се знае кој е следниот!

Еден потпис предизвика невидени превирања во светот на фудбалот. Еден од најдобрите светски фудбалери, младиот Французин…

(ВИДЕО) Ова е најкреативниот бојкот до сега – 10.000 навивачи и песни, а трибините празни!

Валенсија ја победи Селта со голот на Гомеш и автоголпт на Араухо, но сите останаа шокирани…

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН НОВАК! Најдобриот тенисер во светот полни 35 години, а еве какво значење има оваа бројка!

Најдобриот светски тенисер Новак Џоковиќ денеска, го прославува својот 35 роденден, а во Париз се подготвува…

(ВИДЕО) Како Зидан со глава го удри противникот – Овој капитен тотално изгуби контрола!

Поминаа 16 години од финалето на Светското првенство кога Италија стана светски шампион со победата против…

(ВИДЕО) Модриќ го повтори подвигот на Меси – Погледнете што направи хрватот против Леванте!

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ одигра фантастичен натпревар во убедливата победа на Реал над Леванте од 6:0.…

Просечната плата во ПСЖ е 990 илјади евра – Од сумите боли глава, а еве кој заработува најмногу!

Просечната плата на фудбалер на ПСЖ е 990.000 евра месечно, а најголема плата зема бразилскиот напаѓач…

Хамилтон во проблеми поради новите правила – Му се заканува забрана за настап во Монако!

БРИТАНСКИОТ Формула 1 возач Луис Хамилтон на прес-конференција се пожали на новото правило на организацијата. Имено,…

Се распаѓа АБА лигата – По хрватските и словенските клубови го напуштаат јадранското друштво!

Клубовите од Хрватска размислуваат да ја напуштат АБА лигата и да се приклучат на Купот Алпа…

(ВИДЕО+ФОТО) Гаражата на Нејмар е полна со врвни модели на автомобили – И поради нив убавиците се лепат за него!

Фудбалерот на ПСЖ, Нејмар е познат како голем фан на автомобили. Неговата гаража е полна со…

Гатузо изеде жив полжав, а потоа сакаше да го стрела Пирло – Во игра беше голема сума на пари!

Андреа Пирло со право го доби прекарот Моцарт за време на неговите фудбалски денови. Неговите додавања…

Во какви нехумани услови претстојува Бекер во затвор – Обожувал јастог, а сега е осуден на месен нарезок!

Легендарниот Борис Бекер е осуден на две и пол години затвор, а таму веќе се соочува…

Почнува распадот на Јунајтед! – По Роналдо, заминува и Матиќ

Српскиот фудбалер Немања Матиќ повеќе нема да игра за Манчестер Јунајтед, а се почесто се зборува…

(ВИДЕО) Бројки за почит, 43 меча, 43 гола – Погледнете ги сите голови на новиот рекордер на англиската Чемпионшип лига!

Српскиот голгетер, Александар Митровиќ има уште еден натпревар со својот Фулам во англиското првенство, но јасно…

(ФОТО) Запознајте ја мајката на Ана Ивановиќ – Таа е жената од која ја наследи убавината!

Некогаш најдобрата тенисерка на светот, Ана Ивановиќ Швајнштајгер е копија на нејзината мајка Драгана. Таа ја…

(ФОТО) Спој кој никој не го очекуваше – Енди Мареј ја вклучи во тимот докторката која мажите ја обожуваа!

Во светот на спортот деновиве се случи интересна комбинација која никој не ја очекуваше. Британскиот тенисер…

(ВИДЕО) УФЦ не памети ваков нокаут – Со еден удар го прати во сон, а потоа упати моќна порака!

Застрашувачки нокаут се случи синоќа на УФЦ 274. Дуелот меѓу Мајкл Чендлер и Тони Фергусон го…