(ВИДЕО) И уште еднаш Верстапен со нова 18-та победа во Ф1 – Славеше и низ улиците во Лас Вегас!

Холанѓанецот Макс Ферстапен стигна до нова 18-та победа во сезоната, откако победи и на трката ГН…

(ВИДЕО) Струмица жени го доби дербито во првата женска лига со Наковски волеј со 3-1

Вистински празник на одбојката во Струмица откако на програмата во 7.коло се сретнаа досега непоразените тимови…

(ВИДЕО) Како навивачите на Милан го пречекаа Џиџи? – Се каеш ли сега Доларума!

Навивачите на Милан со денови најавуваа дека нивниот поранешен голман Џанлуиџи Донарума го чека „пеколен пречек“…

Зошто синоќа не се играа натпревари од НБА лигата?

Сите љубители на кошарката, а посебно на НБА лигата се навикнати наутро по будењето да ги…

Големата желба на Меси конечно ќе му се оствари – Еве кој доаѓа во Интер Мајами!

Уругвајскиот напаѓач наскоро се очекува да потпише со Интер Мајами, објави денеска ЕСПН. Станува збор за…

(ВИДЕО) Ова е неверојатното промашување на играчот кој Ливерпул го плати 100 милиони евра!

Ливерпул за малку ќе претрпеше шокантен пораз во претпоследниот натпревар од 11. коло на англиската Премиер…

(ВИДЕО) Најдобрите ТОП 10 потези од изминатата вечер во НБА лигата

Во НБА лигата синоќа на програмата беа осум натпревари. Лигата стандардно по секоја одиграна вечер ги…

Одбојка мажи: Струмица и Лирија сами на врвот, Вардар и Борец со премиерни победи!

Дерби дуелите од 3.коло во првата машка одбојкарска лига им припаднаа на домаќините. Истите беа одиграни…

(ВИДЕО) Новак стигна до 40-тата мастерс 1000 титула – Но кој беше неговиот противник во финалето?

Новак Џоковиќ славеше уште една победа во финалето на мастерс 1000 турнирот во Париз. Тој во…

(ВИДЕО) И спринтот во Бразил во рацете на Верстапен

Пилотот на Ред Бул Макс Верстапен беше најбрз на спринт трката што се возеше во Сао…

Одбојка жени 4.коло – Наковски Волеј славеше во дербито против Јанта Волеј

По победата во претходното коло над шампионот Работнички, одбојкарките на Наковски Волеј од Струмица го добија…

(ВИДЕО) Како НБА го покраде Јокиќ за нов трипл-дабл – Му требаше таа асистенција!

Долго ќе се зборува за мечот меѓу Денвер и Далас, особено за една ситуација која се…

,,Овие вести се лажни,, – Реал Мадрид негира дека е во преговори со Мбапе!

Фудбалскиот клуб Реал Мадрид демантираше дека е во преговори за потпис на напаѓачот на Пари Сен…

И тоа се случи во Англија – Арсенал дојде, но го згрешил градот, па го откажа мечот!

Неверојатна ситуација се случи во Англија. Мечот помеѓу Брајтон и Арсенал беше откажан поради бизарна грешка…

(ВИДЕО) Јунајтед го плати 100 милиони, а тој се брука за сите пари – Фановите разочарани и бесни!

Кога пристигна од Ајакс за 100 милиони евра, навивачите на Манчестер Јунајтед во Бразилецот Ентони видоа…

(ВИДЕО) Прва титула за Флуминенсе во Копа Либертадорес – На Маракана падна Бока Јуниорс!

Флуминенсе ја освои првата титула во Копа Либертадорес во историјата, со победата во финалето од 2:1…