(ФОТО) Легендата на Вардар ќе ја спасува Македонија ЃП од испаѓање во понизок ранк!

Тимот од скопската населба Ѓорче Петров, Македонија ЃП од денеска има нов тренер. Станува збор за…

НАПРЕД ВАРДАР: Нова победа за црвено-црните до место поблиску за влез во првата лига!

Фудбалерите на Вардар пред своите навивачи стигнаа до уште една важна победа во Втората македонска фудбалска…

Стартува новата 2021/22 сезона во Првата фудбалска лига на Македонија

Претстојниот викенд в недела на 8 август стартува новата 2021/22 сезона во Првата фудбалска лига на…

ФФМ денеска одлучи каде и кога ќе се игра финалето на националниот куп

Финалниот натпревар од овогодишното издание на македонскиот фудбалски куп ќе се одигра на 19 мај на…

ФФМ набави 15.000 фудбалски топки, најголемата набавка досега целосно наменета за клубовите од МФЛ

Фудбалската федерација на Македонија ќе им донира и веќе е започната распределбата на вкупно 15.000 фудбалски…

Ова се 1/2 финалните двојки во фудбалскиот куп на Македонија

Вчера во куќата на фудбалот беше извршен ждреб по што се дознаат 1/2 финалните двојки во…

Погледнете ја пораката на популарните ,,Комити,, до сопственикот на Вардар, Сергеј Самсоненко (фото)

Сопственикот на Вардар, Сергеј Самсоненко најави дека поради серијата напади и навреди врз неговата личност и…

ПМФЛ: Вардар минимално го победи Работнички во дерби средбата од 6.коло

Во првата фудбалска лига на Македонија се одиграа натпреварите од 6.коло. Лидерот Вардар во градското дерби…

ФК Вардар се засилува со Балотели!

Тој има 27 години и доаѓа од Бразил, а презимето му е исто како славниот италијанец Балотели.…

Повеќе од 70.000 евра е штетата направена на арената Филип Втори!

Повеќе од 70 илјади евра изнесува штетата од демолирањето на Националната арена „Филип Втори Македонски“ по натпреварот…

Шкендија за првпат го подигна пехарот во Купот на Македонија!

Фудбалерите на Шкендија за првпат во својата историја го освоија трофејот наменет за победникот на Купот…

Видео: Јубилејна 10-та шампионската титула за фудбалерите на Вардар

Фудбалерите на Вардар и официјлано се старо-нови шампиони на Македонија. Со победата над Шкупи во Пробиштип,…

Вардар ја доби Шкендија со 1-0 и е на чекор од нова титула во ПМФЛ

Се одиграа првите натпревари во плејофот и плејаутот во првата фудбалска лига на Македонија. Во дербито…

ПМФЛ: Без победник на дербито Вардар-Шкендија на Филип 2

Одиграно 27.коло во првата фудбалска лига на Македонија. Во дербито помеѓу Вардар и Шкендија немаше победник,…

ПМФЛ 22.коло: Вардар и Шкендија славеа гостински победи!

Одиграно 22 коло во првата фудбалска лига на Македонија. Кандидатие за шампионската титула Вардар и Шкендија,…

ПМФЛ: Во градското дерби Работнички и Вардар одиграа реми 1-1 во рамките на 17.коло

Работнички и Вардар ги поделија бодовите откако одиграа нерешено 1:1, во дербито со кое започна 17…