Вежби со растегливи траки за рамења какви што отсекогаш сте посакувале (видео+фото)

Со помош на само една вежба и еден реквизит може да го зајакнете рамото и мускулите…

И ова лето Македонија ќе трча на плажа (фото)

ПРВ ДО ВРВ и ова лето продолжува со платформата WE RUN MACEDONIA (Ја трчаме Македонија) преку…

Бизнис трка за македонските компании

Скопје и Македонија конечно добиваат тимбилдинг трка, наменета за тимови составени од вработени во македонските компании.…

20 општини во Македонија ќе добијат модерни фитнес-зони

Агенцијата за млади и спорт распиша јавна набавка за избор на фирма која ќе постави спортска…

Грешки кои ги поништуваат резултатите од вежбањето

Често ни се случува веднаш по фитнес вежбањето несвесно да правиме некои работи кои ги поништуваат…