(ВИДЕО) Каков фитнес програм е CrossFit и за кого е наменет?

CrossFit е спорт на фитнесот кој е базиран на константна варијација на функционални движења извршени со…

Како да останете во топ форма? – Ова се 6-те начини како да го сторите тоа!

Одлуката да се почне со вежбање носи со себе многу недоумици: немам пари за фитнес или…

(ФОТО) Која е билката без која Новак не може секое утро? – Од неа прави волшебен хранлив напиток!

Новак Џоковиќ го очекуваме на терените на мастерсот 1000 во Монте Карло. Добро е познато колку…

Овие пет придобивки од пешачењето сигурно ќе ве изненадат – Зошто е добро да се пешачи?

Секако, од поодамна ни се познати придобивките од пешачењето по општото здравјето и превенцијата, што секако…

Кога ќе изеде пица се казнува со стомачни – Како изгледа диетата на Роналдо, јаде нон-стоп а цел е во мускули!

Кристијано Роналдо, еден од најдобрите фудбалери во светот, живее спортски во буквална смисла на зборот. Тој…

Конечно откриено менито на Хабиб – Дознајте што и како се храни непоразениот УФЦ шампион!

Хабиб Нурмагомедов е еден од најдоминантните ММА борци на сите времиња. Неговите исклучителни вештини во борење…

Како спортот има големо влијание на нашето здравје

Ви ги откриваме придобивките кои ќе ви се случат по неколку месечно вежбање…. Спортот влијае на…

Овој спорт ќе ви го продолжи животот за 10 години! За која дисциплина станува збор?

Секој кој се занимава со спорт, живее поздраво и подолго, барем така е научно докажано. Но…

ВИДЕО: Бидете спремни и подготвени како Меси – Вака аргентинецот ја одржува формата!

Меси на СП во фудбал што се одржа во Русија, ја покажа својата огромна желба. На…

Колку е безбедно да одите на трчање за време на пандемија?

Скоро и да нема рутина од секојдневниот живот на која не влијаело ширењето на вирусот КОВИД-19.…

Вежби со растегливи траки за рамења какви што отсекогаш сте посакувале (видео+фото)

Со помош на само една вежба и еден реквизит може да го зајакнете рамото и мускулите…

И ова лето Македонија ќе трча на плажа (фото)

ПРВ ДО ВРВ и ова лето продолжува со платформата WE RUN MACEDONIA (Ја трчаме Македонија) преку…

Бизнис трка за македонските компании

Скопје и Македонија конечно добиваат тимбилдинг трка, наменета за тимови составени од вработени во македонските компании.…

20 општини во Македонија ќе добијат модерни фитнес-зони

Агенцијата за млади и спорт распиша јавна набавка за избор на фирма која ќе постави спортска…

Грешки кои ги поништуваат резултатите од вежбањето

Често ни се случува веднаш по фитнес вежбањето несвесно да правиме некои работи кои ги поништуваат…