На Надал не му се верува – Има најдобар старт на сезоната, но за рекордот на Новак може да сонува!

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го има најдобриот старт на сезоната во кариерата. По освојувањето на Акапулко,…

(Видео) Луис Хамилтон нов рекордер по бројот на победи во Ф1 – Ова се неговите сите 92 победи!

Возачот на Ф1 тимот на Мерцедес АМГ, Луис Хамилтон испиша нова историја на Формула 1 откако…

Статистики, бројки, факти за Супер купот 2017 во Скопје – Ова треба да се знае (фото)

Реал Мадрид по шести пат ќе учествува во Супер купот на Европа. Досега има 3 победи…

Болт ја истрча последната трка во Дијамантската лига – Првпат истрча под 10 секунди оваа сезона и победи (видео+фото)

Усаин Болт стигна до победа на митингот од Дијамантската лига кој се одржа во Монте Карло.…

10-ка за Надал на Роланд Гарос – Матадорот од Мајорка испиша нова историја на гренслем турнирите (видео+фото)

Тенисерот од Мајорка, Рафаел Надал испиша нова историја на светскиот тенис и гренслем турнирите. Шпанецот го…

Саган победи на 16-тата етапа на Тур Де Франс 2016, Фрум остана лидер!

На велосипедскта трка Тур Де Франс се возеше 16-тата етапа каде до победа во спринт завршницата…

Погледнете го новиот рекорд на Новак Џоковиќ!

Новак Џоковиќ испиша нова страница во историјата на светскиот тенис. Тој во 2. коло на тенискиот гренслем…

Германија и Полска го заверија настапот во 1/8 финалето на ЕП 2016!

Со минимални но вредни победи, репрезентациите на Германија и Полска го потврдија настапот во 1/8 финалето…

Копа Америја 2016: Чиле и Аргентина последни патници во 1/4 финалето!

На Копа Америка 2016 во САД се комплетираше групната фаза по што се познати и двојките…

Џоковиќ избори 1/2 финале на РГ, но можеше скапо да го чини овој потег!

Новак Џоковиќ се пласира во полуфиналето на Ролан Гарос, каде противник ќе му биде еден од…

Шампионот Голден Стејт пред елиминација, Оклахома поведе со 3-1 во победи!

Кошаркарите на Оклахома Сити се на чекор од големото финале на НБА лигата. Во четвртиот натпревар…

Кари и компанија не дозволија ново изнандување на Оклахома, славеа со 118-91 за 1-1 во победи

Кошаркарите на актуелниот шампион Голден Стејт не дозволија уште едно изненадување на свој терен и славеа…

ЛЕ: Ливерпул и Севиља ќе играат во големото финале во Базел

Ливерпул и Севиља ќе играат во финалето на Лига Европа што на 18.мај ќе се игра…

Тренер на сезоната во НБА лигата е Стив Кер од Голден Стејт

Тренерот на Голден Стејт, Стив Кер е прогласен за најдобар во НБА лигата. Кер и неговиот…

Спарси и Хокси обезбедија 2-0 во победи против Мемфис и Бостон

Само 2 плејоф средби се одиграа во НБА лигата по една на истокот и западот. На…

НБА Плејоф: Далас и Торонто израмнија на 1-1, Г.Стејт поведе со 2-0!

Во НБА плејофот се одиграа три средби. Тимот на Далас израмни на 1-1 во серијата со…