Вечерва Европа ќе го добие новиот фудбалски владетел, Франција или Португалија!

Франција и Португалија вечерва на „Стад де Франс“ го играат финалето на 15-тото Европското првенство во…

Клатенбург ја доби честа да го суди финалето на ЕП 2016

Англискиот судија Марк Клатенбург ја доби довербата од УЕФА да го суди финалето на ЕУРО 2016,…

Триколорите славеа над светскиот првак со 2-0 и ќе играат финале на ЕВРО 2016!

ЕП 2016 во Франција ги доби финалистите. Синоќа домашната репрезентација на Франција го победи светскиот првак…

Можни состави за вечерашниот дуел помеѓу Германија и Франција!

За Германија треба да настапат: Нојер, Кимих, Боатенг, Хеведес, Хектор, Швајнштајгер, Крос, Дракслер, Озил, Милер и…

Најава: Франција и Германија вечерва играат за влез во финалето!

Германија и Франција, на стадионот „Велодром“, во Марсеј, ќе го одиграат второто полуфинале на ЕУРО 2016,…

Кристијано Роналдо во друштво на Мишел Платини!

Кристијано Роналдо со голот против Велс во полуфиналето на ЕП, го израмни рекордот на францускиот легендарен…

Португалија го реши Велс за три минути и стана прв финалист на ЕП 2016!

ЕП во фудбал 2016 во Франција го доби првиот финалист. Тоа е репрезентацијата на Португалија која…

ЕВРО 2016: ТОП 10 голови од фазата по групи, кој е број 1?

Ова се сите голови од групната фаза на ЕВРО 2016 – Уживајте!

Италија со проблеми во составот против Германија во 1/4 финалето!

Селекторот на Италија, Антонио Конте ќе има големи проблеми во средниот ред пред дуелот со германската…

Што не очекува од утре на ЕП 2016… Ова се 1/4 финалните двојки!

Репрезентацијата на Исланд последна обезбеди пласман во 1/4 финалето на ЕУРО 2016 во Франција со победата…

Исланд приреди нова сензација и испиша историја, со пресврт ја победи Англија!

Најголемото изненадување и хит на ова ЕП 2016 е Исланд. Тие направија уште едно големо изненадување…

Одмаздата стигна, Италија го уништи европскиот првак Шпанија со 2-0!

Италија, во осминафиналето го елиминира европскиот првак Шпанија на „Стад де Франс“, во Париз, со 2-0…

Гризман сам ја однесе Франција во 1/4 финале, пресврт победа против Р.Ирска!

Домаќините со пресврт победа над Ирска во осминафиналето славеа со 2-1. Херој на францускиот триумф е…

Хоџсон поднесе оставка по срамниот пораз од Исланд!

Селекторот на англиската фудбалска репрезентација Рој Хоџсон поднесе оставка по поразот од Исланд во осминафиналето на…

Светскиот првак лесно во 1/4 финалето, Германија ја победи Словачка со 3-0!

Германија со убедлива победа над Словачка избори место меѓу најдобрите 8 на турнирот со убедливатга победа…