ВИДЕО: Стартуваше 108-то издание на велосипедската трка Тур Де Франс – На првиот ден страшен инцидент!

Денеска започна 108-то издание на популарната велосипедска трка околу Франција, Тур Де Франс 2021.  Првата етапа…

Закарин победи на 17-тата етапа од Тур Де Франс 2016, Фрум ја задржа жолтата маичка!

Рускиот велосипедист од тимот на Катуша Илнур Закарин победи на 17-тата етапа на велосипедската трка околу…

Саган победи на 16-тата етапа на Тур Де Франс 2016, Фрум остана лидер!

На велосипедскта трка Тур Де Франс се возеше 16-тата етапа каде до победа во спринт завршницата…

Кавендиш повторно најдобар во спринтот за трета победа на Тур Де Франс 2016

Британецот Марк Кавендиш од Дименжн дата тимот, стигна до нова победа на популарната велосипедска трка околу…

Втора титула за Винченцо Нибали на Џиро Ди Италија

Велосипедистот на тимот Астана италијанецот Виченцо Нибали, втор пат во својата кариера, победи на популарната трка…

Контадор најдобар на светот за 2014

Шампионот од Вуелта Еспања, Алберто Контадор ја освои престижната „Вело д’Ор“ награда како најдобар велосипедист во…