(ФОТО) ХАОС во Јамајка – Атлетската легенда Усеин Болт остана без 13 милиони долари на сметката!

Легендарниот Усеин Болт се соочува со исчезнување на повеќе од 12,7 милиони долари од неговата сметка…

(ВИДЕО) Изведе опасен потег кој подоцна го забранија – Дури пола век никој не го воодушеви светот како чудесната Олга!

Белоруската гимнастичарка Олга Корбут заслужено ја носи титулата најдобра на сите времиња во овој спорт. Пред…

(ВИДЕО) Овој американец истрча најбрза трка во историјата на квалификациите на 100 метри! Болт во паника!

Светското првенство во атлетика на отворено започна во Орегон, а веќе имаме еден резултат кој беше…

(ВИДЕО) Ја остави конкуренцијата далеку зад себе – Овој јуниор е побрз дури и од Усеин Болт!

Американскиот атлетичар Ерион Кингтон (18) викендов имаше неверојатен настап. Кингтон ја истрча трката на 200 метри…

ЛОИ 2020: Светски рекорд на 400м кај мажите, доминација на Јамајка на 200м кај дамите!

На Олимпијадата во Токио, норвешкиот атлетичар Карстен Вархолм освои златен медал на 400 метри со пречки…

Болт не ја заврши последната трка, а Јамајка остана без медал и пласман – Тажен крај за најбрзиот човек на светот (видео+фото)

На неславен и тажен начин, најбрзиот човек на планетата Усеин Болт ја заврши кариерата на 30…

Усеин Болт вечерва во Лондон ја трча последната трка во кариерата (видео+фото)

Светскиот рекордер на 100 и 200 метри, Усеин Болт од Јамајка, вечерва го има последниот настап…

Гулиев од Турција го симна од тронот Болт на 200 метри на СП во Лондон (видео)

На СП во атлетико во Лондон 2017, патеката од 200 метри има нов владетел. Тоа не…

Златни медали за Никерк, Шпотакова, Кипруто и Босе на СП во атлетика во Лондон (видео+фото)

На светското првенство во атлетика што се одржува во Лондон познати се уште неколку шампиони и…

Болт ја истрча последната трка во Дијамантската лига – Првпат истрча под 10 секунди оваа сезона и победи (видео+фото)

Усаин Болт стигна до победа на митингот од Дијамантската лига кој се одржа во Монте Карло.…

И ова лето Македонија ќе трча на плажа (фото)

ПРВ ДО ВРВ и ова лето продолжува со платформата WE RUN MACEDONIA (Ја трчаме Македонија) преку…

Промотивно само до 27 Октомври, одбери си број на Визер Скопски Маратон 2017

Сите заинтересирани учесници за Виз Ер Скопскиот Маратон, кој ќе се одржи на 7 мај 2017 година,…

Џастин Гетлин со најдобро време во сезоната, во Јуџин истрча 9.88!

Американскиот спринтер Џастин Гетлин го оствати најдобриот резултат оваа сезона на 100 метри, на митингот од…

Нова кениска доминација на Скопскиот маратон 2016 со нов рекорд на патеката!

Сончевото утро во главниот град на Македонија беше совршен погодок 8-те илјади учесници на денешното 12-то…

Рекорден број учесници в недела ќе го трчаат 12-тиот Виз Ер Скопски маратон 2016

Во просториите на Град Скопје, се одржа прес конференција по повод претстојниот Виз Ер Скопски Маратон,…

Се приближува стартот на најголемата спортска манифестација во Македонија

,,Ако сакаш да трчаш, истрачај милја, ако сакаш да искусиш поразличен живот, трчај на маратон.“, изјавил…