(ВИДЕО) Врие полиција во Атина – Цел град е под опсада, а летаат и хеликоптери!

Грчки АЕК вечерва (20:45 часот) во Атина го пречекува Динамо од Загреб во одложениот натпревар од…

Не чека спектакл! – Шампионот во бокс Фјури против шампионот на УФЦ Џон Џонс!?

Шампионот во тешка категорија, Тајсон Фјури (34) откри дека добил понуда од УФЦ да се бори…

(ФОТО) Најголемата брука на Мурињо – Им дофрлаше на децата на мечот Рома-Лацио, родителите згрозени!

Жозе Мурињо секогаш ќе биде „Специјален“, но очигледно никогаш нема да биде „Господ“. Откако го доби…

(ВИДЕО) Го направи најпонижувачкиот потег во историјата на тенисот – Погледнете што се случи!

НЕВЕРОЈАТЕН потег направи 22-годишниот германски тенисер Анри Сквајер, 327-ми тенисер на АТП ранг-листата. Во второто коло…

Ќе биде спектакл! – Преговорите станаа сериозни, Вајлдер ќе боксува со шампионот на УФЦ Нгану!?

Веќе поранешниот шампион во тешка категорија на УФЦ, Франсис Нгану наскоро би можел да ја исполни…

(ВИДЕО) Новак џвакаше нешто додека играше – Беше тоа тајната на победата и веднаш го прашаа што е тоа!?

Новак Џоковиќ со многу проблеми некако успеа да го победи чехот Томаш Махач со 2-1 во…

Нови тајни поврзани со Мајк Тајсон – Се плашеше да не убие некој во рингот, па имаше се*с пред меч дури и во соблекувална!

Има многу приказни за Тајсон и неговото минато, кои едноставно не се совршени, а интересна изјава…

(ВИДЕО) Пред 51 години кралот на фудбалот кажа ЗБОГУМ пред 160.000 луѓе на преполнетата Маракана!

На денешен ден, пред точно 51 години, најдобриот фудбалер на сите времиња го одигра својот последен…

Непозениот во рингот се враќа во октагонот – За противник ќе има јапонец, но правилата не се познати!

Поранешниот непоразен светски шампион во бокс, Американецот Флојд Мејведер Јуниор, познат и по прекарот ,,Пари,, ќе…

(ВИДЕО) Оваа сцена го обиколи светот – Украинката седи повредена, а за гестот на русинката зборуваат сите!

На турнирот во Берлин руската тенисерка Дарија Касаткина со еден гест ја направи бесмислена војната која…

Федерер го гледал мечот на Надал и Новак и рекол, ова е невозможно!

Роџер Федерер, легендарниот швајцарски тенисер, призна дека го гледал дуелот на неговите големи ривали Новак Џоковиќ…

ВИДЕО: ,,Мечот во џунглата,, кој заработи 100 милиони долари, ја прикова цела планета пред ТВ екраните!

Можете ли да погодите што во 70-тите години од минатиот век, заслужи толку внимание? Беше 30…

Молк на АО – Рафа Надал спомна крај на кариерата!?

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се пласираше во осминафиналето на Австралија опен откако во четири сета го…

ВИДЕО: Ова не се случило до сега – Овој тренер на сред меч доби отказ откако падна магла и беше прекинат!

Бизарен отказ се случи во Шкотска, откако тренерот на Килмарнок, Томи Рајт доби отказ веднаш по…

Мејведер и Мекгрегор го имаа првото соочување – За малку ќе разменеа тупаници (видео+фото)

Долго очекуваниот бокс меч помеѓу Конор Мекгрегор и Флојд Мејведер ќе се случи на 26 август…

Владимир Кличко доби шанса да ги врати појасите – Реваншот со Џошуа за крај на 2017 (видео+фото)

За некој месец повторно ќе гледаме мега судир помеѓу Ентони Џошуа и Владимир Кличко, откако ИБФ…