Нови тајни поврзани со Мајк Тајсон – Се плашеше да не убие некој во рингот, па имаше се*с пред меч дури и во соблекувална!

Loading

Има многу приказни за Тајсон и неговото минато, кои едноставно не се совршени, а интересна изјава даде и неговиот поранешен возач и телохранител Руди Гонзалес.

Тој рече дека Мајк секогаш се обидувал да му стави крај на ривалот со еден удар, без разлика дали се работи за тренинг или официјални натпревари. За работите да бидат поинтересни, тој вели дека ги нокаутирал противниците за да се врати дома за да го гледа популарниот цртан филм Том и Џери.

– Кога тренираше во Лас Вегас, тренингот требаше да трае помеѓу 12 и 17 часот. Беше многу љубезен пред почетокот на тренингот, ги прашуваше противниците што прават, што прави нивното семејство итн.

– Тогаш ќе победеше пет противници за еден час и немаше кој да се бори со него. Гледав како удира во вреќата за удирање, ударите беа толку силни што вреќата излезе од синџирот што ја потпираше.

фото:Profimedia

Кога го видоа тоа, другите боксери рекоа: „Во ред, нема шанси да влезам со тебе во рингот денес. Не ми е грижа колку пари ќе ми дадеш“. Сите што се чувствуваа способни да се соочат со него влегуваа во рингот, тој ќе ги удри еднаш и тие ќе беа на подот.

Еднаш го прашав: „Шефе, навистина не разбирам зошто го правиш ова“. Тој одговори: „Ако губам време, нема да бидам дома и да ги гледам Том и Џери“, рече Руди.

Гонзалес зборуваше и за тоа како Мајк морал да има жена пред секоја борба. Една од најголемите тајни е тоа што имал секс во соблекувалната.

Не му беше грижа која е девојката. Тој буквално рече: „Ако немам секс, ќе убијам ривал во рингот“.

„Ги однесов неговите девојки во тоалет или соблекувална“, изјави Гонзалес и додаде: „Неговиот најголем страв беше да не убие некој во рингот. Знаеше дека може да го направи тоа“, изјави Гонзалес.

Професионалната кариера Тајсон ја заврши во 2005 година со резултат 50-6, а минатата година повторно се најде во рингот на егзибициски меч против Рој Џонс Џеј Ар, кој заврши без победник.