Големата желба на Меси конечно ќе му се оствари – Еве кој доаѓа во Интер Мајами!

Уругвајскиот напаѓач наскоро се очекува да потпише со Интер Мајами, објави денеска ЕСПН. Станува збор за…

Евролигата богата за уште еден НБА Ол Стар играч – Обрадовиќ ја активира новата бомба!

Активирана е нова бомба во кошаркарската Евролигата! Познатиот НБА кошаркар Кемба Вокер е новото засилување на…

(ВИДЕО) Што правиш човеку? – Цел свет му се смее на овој играч на Далас!

На натпреварот помеѓу Далас и Индијана се случи несекојдневна ситуација која го насмеа целиот свет и…

(ФОТО) Игра за милиони во НБА, а се брука за 2000 долари – Зошто членот на Лејкерс стана потсмев на интернет?!

Кошаркарите на Лејкерс поведоа во серијата против актуелниот шампион Голден Стејт (2:1) во полуфиналето на Западната…

ОФИЦИЈАЛНО! – Кошаркарската Евролига го суспендираше најдобриот играч оваа сезона!

Најдобриот играч на Монако, а според многумина и најдобриот играч на Евролигата, Мајк Џејмс, е суспендиран…

Наскоро Халанд го напушта Сити – Сите фудбалери сонуваат да играат за тој клуб!

Манчестер Сити во мај минатата година потврди дека ја активирал клаузулата во договорот со која Ерлинг…

Нови проблеми за Бразил – По Нејмар и Данило им се повреди уште една ѕвезда во тимот!

„Кариоките“ обезбедија осминафинале на Мундијалот во Катар откако со 2-0 ја победија Србија. Дуелот против африканската…

Играше за Баерн Минхен, а сега го чека животна казна – Легендарниот фудбалер осуден на смрт!

Легендарниот ирански фудбалер Али Даеи (53) е осуден на смрт во својата татковина. Даеи беше осуден…

(ВИДЕО+ФОТО) Конечно е откриено како живееше Дивац во Сакраменто – Имаше пеколен распоред!

Владе Дивац им го трасираше патот на српските кошаркари во НБА лигата. Тој замина во САД…

(ВИДЕО) Одлуката очекувана – УЕФА ги прогласи најдобрите играчи на неделата во ЛШ, а еве кој е на врвот!

Фудбалерот на Реал, Карим Бензема е прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите. Францускиот…

Њукасл ги запали моторите – Донесоа бразилец за бегство од зоната за испаѓање!

Бразилскиот фудбалер Бруно Гимараеш потпишал четири и пол годишен договор со тимот на Њукасл, соопшти денеска…

ВИДЕО: И официјално ОК Вардар доби нов техничар – Марко Јуниор Стошиќ е нов играч на црвено-црните!

Одбојкарскиот клуб Вардар за кратко време ја пронајде замената на испразнетото место на позицијата техничар во…

На најскапиот фудбалер во историјата на Баерн Минхен му се заканува затвор поради слики од Лас Вегас!

Францускиот репрезентативец и дефанзивец на Баерн, Лукас Ернандез лесно би можел наскоро да се најде во…

Се ближи крајот на една ера – Леброн Џејмс повеќе не е најдобар играч во НБА!

ESPN ја објави и најновата листа на најдобри играчи во НБА, рангирајќи ги првите пет. Неодамна…

Солдадо за 5 милиони евра премина во Фенербахче – Дали ќе игра против Вардар во Скопје? (видео+фото)

Шпанскиот репрезентативец Роберто Солдадо има нов клуб. Виљареал го замени со турскиот тим Фенербахче, објави турскиот…

Лестер сити се засили во нападот – За 30 милиони фунти до донесе Ихеначо од Сити (видео+фото)

Келечи Ихеначо, 20 годишниот нигериски напаѓач, од Манчестер сити премина во редовите на Лестер. Ихеначо потпиша…